[MP] EU4 - Multiplayer : Temmuz 2015
Ben fazla tartışmaya gerek görmüyorum açıkcası ama bir şey belirteyim.

Gregory bir önceki multiplayerda da aynı şekilde direkt olarak kendi sebep olduğu sebeplerden bir savaşa maruz kalmış, savaşta ondan 1 toprak alınacağı söylendiğinde savaşa sonradan müttefik olarak Fransa'yı çağırmış, bu sefer düşmanın istekleri artınca da multiplayerdan çıkıp bu multiplayerın geleceği belli zaten demişti.

Biz o multiplayerı Gregory çıktıktan sonra en az 200 sene daha oynadık. O Polonya nihayetinde necmi'nin kontrolüne geçti ve necmi o Polonya ile hem batılılaştı hem Litvanyayı manuel bir şekilde entegre etmek zorunda kaldı - ve bunu başardı vs.

Bu sebeple oyuna asıl zararı " bu oyun bitmiş beylerrr " diyip çıkanlar veriyor, oyunun bittiği vs. yok bu başladığımız ilk MP değil sonuncusu da olmayacak ama ben bir sonraki oyunda Gregory'nin bu hareketlerini bildiğim için ona daha büyük ülke vermeyeceğim bu açık ve net. Adam işler yolunda gitmediği ilk savaşta hep aynı hareketleri yapip haksız olmasına ragmen üste çıkmaya çalışıyor,

Sadece bu mpde yapılanlari sayiyorum

1. Iskocyaya diger HRE uyelerini savastan cikmalarina yonelik ikna ettigine dair iftira atmak.
2. Rousillon'a saldirilmamasini Iskocya'nin HRE uyelerini ikna etmesine yormak.
3. Rousillon'u sahil kenari kumsal zannetmek, hadi en kotu ihtimal -1 diye dusunmek. (halbuki -2)
4. 3 oyuncu ile muttefik olup savas ilani aldiginda daha zerre diplomatik iliskisi olmayan Avusturya'yı dahi savasa cagirip adama " noluyor yav niye muttefik atiyosunuz " dedirtmek, 4 oyuncuyla sonradan muttefik olup savasa cagirmak.
5. Oyunun basindan beri rakip olan devletin gayet dogal bir sekilde yoluna tas koymasini oyunu baltalayici bitirici hamle olarak gormek, umutsuzluga kapilip genelden millete yakinmak
6. Fransa'ya gelen yardimlar en fazla 75 ducat seklinde oldu denildi ama Venedigin tek seferde 175 ducat attigini ben gozlerimle gordum.
7. Boyle olacagini bilsem Britanyadaki devletlere garantor olurdum denmis, olsaydin garantor napacaksin Britanyaya cikartma mi yapacaksin? 5 sene bekler Irlandada garantor oldugun her devlete %100 WS alirdik yine.

Sen Fransa ile oyunun basinda savas acip yeniliyorsan ve sana insan gibi anlasma teklif ediliyor sadece 1 core toprak aliniyorsa, ardindan Burgonyadan tokat yiyip gariban Kastilyaya Aragonla birlikte giriyorsan, Kastilyanin yarisini aldigin savas sonrasi savas ilani aldiginda tum HRE 'yi savasa cagirip yine 80k'ya 100k muharebe kaybediyorsan sonra cikip Fransayi client state yapmak istedilerrrr diye aglamana hic gerek yok. İlla insanlari suclaman gerekmiyor.

Multiplayer bitsin mi diye konu aciyorum simdi.
Yakin zamanda puanlama veya liste sistemine gececegiz.

Bu Konudaki Yorumlar
EU4 - Multiplayer : Temmuz 2015 - Yazar: Duman - 16-07-2015, 22:46
RE: EUIV : Multiplayer - Temmuz - Yazar: LABO™ - 25-07-2015, 10:13
[TZ1] Scotland - Yazar: Duman - 21-07-2015, 15:51
İstatistik Konusu - Yazar: Duman - 22-07-2015, 16:50
RE: İstatistik Konusu - Yazar: SHD - 22-07-2015, 19:44
RE: İstatistik Konusu - Yazar: Duman - 22-07-2015, 21:25
[TZ1] Austria - Yazar: necmi - 22-07-2015, 17:36
RE: Europa Universalis IV : Organize Multiplayer Temmuz 2015 - Yazar: Duman - 22-07-2015, 21:53
RE: Scotland - Yazar: Emirhan - 22-07-2015, 22:09

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.