Stellaris - Multiplayer Görsel Paylaşım
Konulmaya çalışılan kuralların felsefesini, sağlamaya çalıştığı şeyi anlamamışsınız (muhtemelen umursamıyorsunuz da). Aynı şeyleri tekrar tekrar tartışmaya gerek yok, meta şeklinde oynayıp oyun içi hamlelerle olabilecek her an avantajlı olmaya çalışan bir yapınız var, başarılı olsa zaten belki bu kadar da üstünüze gitmem adamlar kazanabilmek için gerekeni yapıyor derim ancak şu oynanış üzücü bir oynanış. Pasif oynayıp tall gitme gibi bir amacım olmasaydı oyunda geçen oyundakiyle benzer bir senaryoyla karşılaşırdın, yine haritada senden küçük gözüken bir ülkeye yenilir, senle benzer boyutta ülkelere Inferior gözükürdün, her yere outpost kurmak marifet değil iyi bir yapı kurabilmek önemli.

Sizin göremediğiniz olay şu, oyuncuyla oyuncu arasında savaş konseptini savaşı kaybetme ihtimaliniz %0.0001 olmadıkça yapmazsınız (ki bu alışkanlık çoğu oyuncuya EU4'ten gelir) bu sebeple etrafınızda oyuncu olduğunda 'genişleyebileceğiniz başka yer olmadığı' gibi bir argüman öne sürüyorsunuz esasen yapmanız gereken şey dibinizdeki oyuncuyu alt etmeye, onu yıkmaya ve öyle genişlemeye çalışmak. Ama sen mesela dibindeki, tüm genişleme yollarını kapatan adama karşı savaşa hazırlanmayı 1 kere bile aklının ucundan geçirmemişsindir -ta ki adam seni tehdit edip filomu hazırlıyorum diyene kadar- çünkü o savaş senin için 'gecikme sebebi' olacaktı, bu esnada diğer ülkeler outpost atıp seni geçecekti senin mantığına göre. Meta'nın kralını yazıp zenofoblardan teknoloji, galaksinin diğer ucundaki alakasız ülkeyle defansif pakta girip sonra ben doğru oynadım diye anlatmaya pek gerek yok.

Açıkçası tüm galaksi birbirine teknoloji alıp veriyorken benim tall gitmemin de herhangi bir anlamı yok, RP oynayacağız herkes 'normal' bir şekilde hareket edecek diye bu şekilde bir tercihte bulundum. Hive Mind adamla diplomasi yapıp toprak alıp vermeye çalışan oyuncular var. Benim yapabileceğim bir şey yok bu konularda.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Bu Konudaki Yorumlar
Stellaris - Multiplayer Görsel Paylaşım - Yazar: Duman - 27-04-2017, 12:54

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.