Kutsal Roma İmparatoru olmak
Bende ortalama bir oyuncuyum ama bildiğim şeyleri sana anlatmaya çalışacağım.
1-Evet savaş yoluyla ilhak edebilirsin.Diplomatik olarak ise vassallaman oldukça zor.Ama haberin olsun İmparatorluk'ta reform yapman için gerekeli olan "imperial authority " puanı imparatorlukta kaç devlet varsa ona göre bonus alıyor.O yüzden eğer İmparatorluğu birleştirmek gibi bir amacın varsa İmparatorluğun içine genişlemeni önermem.
2-Benim bildiğim elektörlüğü İmparator başkalarına veriyor ama kendi kendine nasıl verirsin o konuda pek fikrim yok.
3-Annexlemeni önermiyorum.
4-Eğer çoğunluk senden yanaysa yeni kralında İmparator seçilir ve yanlış bilmiyorsam biraz "imperial authority" kazanırsın.
5-Bunun için idealar var.Ekonomine bonuslar veren ve ya askeri masrafı azaltan idealar alabilirsin.
6-İmparatorluk kötü etkilenir mi derken ne demek istediğini pek anlamadım.
7-İmparator değilken HRE devletlerine savaş açabilirsin.Sadece savaşın sonunda İmparator senden aldığın toprakları geri vermeni isteyecektir.Not:Almanyayı İmparator olmadan da kurabilirsin.
8-Ben de yolunu bilmiyorum.
9-Onların seni sevmesini sağlamalısın.
10-HRE'ye toprak kattığında,HRE'nin içinde fazlaca ülke olmasıyla,HRE'nin içindeki devletler birbirleriyle savaşmadığında,HRE'nin içinde kafir devlet olmamasıyla yükselebilir."İmperial Authority"nin yegane amacı reform yapmaktır.Bütün reformları yaptıktan sonra ise HRE gerçek bir devlet olarak kurulur.
11-Evet.Ama istersen türlü Bizans oyunları ile Fransayı güçsüz düşürebilir ve tamamen bir tehdit olmaktan çıkarabilirsin.
12-Tam olarak bilmiyorum.Ama bildiğim kadarıyla Katolik olmayan ülkeleri ya savaşla ya da İmparatorluk cazibeni kullanarak yine Katolik yapabiliyorsun.
13-Ligler Protestanlığın İmparatorluğun içinde yayılınca çıkıyor.Amacı HRE'nin resmi dinini belirlemek.Bildiğim kadarıyla istediğinde yer alabilirsin.
14-Diplomatik İdea al.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Kutsal Roma İmparatoru olmak - Yazar: XXprogamerJR - 29-07-2017, 11:47
Kutsal Roma İmparatoru olmak - Yazar: Onur34 - 29-07-2017, 13:25
Kutsal Roma İmparatoru olmak - Yazar: XXprogamerJR - 29-07-2017, 13:36
Kutsal Roma İmparatoru olmak - Yazar: Onur34 - 29-07-2017, 13:39
RE: Kutsal Roma İmparatoru olmak - Yazar: XXprogamerJR - 29-07-2017, 13:52
Kutsal Roma İmparatoru olmak - Yazar: ahot16 - 29-07-2017, 21:33
RE: Kutsal Roma İmparatoru olmak - Yazar: XXprogamerJR - 29-07-2017, 21:57
Kutsal Roma İmparatoru olmak - Yazar: iberkay - 29-07-2017, 22:32
RE: Kutsal Roma İmparatoru olmak - Yazar: XXprogamerJR - 30-07-2017, 08:20
RE: Kutsal Roma İmparatoru olmak - Yazar: ahot16 - 31-07-2017, 00:40

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.