Allah Peygamber aşkına birisi bu Ming'e bir çare bulsun.
(29-09-2017, 19:45)Aeschyli :
(29-09-2017, 19:40)Batur Alp :
(29-09-2017, 12:34)Aeschyli : Çini oyun sonu olmadanda rahat yenebilirsiniz. Herhangi bir horde devlet bunu rahatlıkla başarabilir. Yapmanız gereken şey tribute altında mingi çevrelemek ve bi süre sonra tribute kırmak. Mandete etkisi 0'a indiğinde Ming sizin yenebileceğiniz kadar zayıflayacaktır. Sizin ordularınızdan 2 katı fazla ordusu olmasına rağmen rahat rahat pataklayabilirsiniz. Ming'in asıl can sıkıcılığı kendi bölgesi dışına nüfuz edebilmesinde. Mesela benim şuan oynadığım oyunda qırat nogay sınırına kadar fethetti ama hiçbir şekilde tehtit edilemiyor. Ming koruması altında viyanaya kadar gitse ses çıkmayacak gibi görünüyor.

Örneğin; Oyrat boyuyla oyuna başlayıp Çin'e vergi ödesem, ona vergi ödeyen diğer boy ve devletlere savaş açsam Çin onlarla bağlaşık olup bana saldırmaz mı ?

Vergi ödediğin sürece sana saldırmaz ve onun içindeki diğer vergi ödeyen devletlere saldırabilirsin. Ayrıca Mandate 0'a indiğinde çin %50 fazla fire ve shock hasarı alır ve %25 ürün üretimi eksisi yer. Yani sınırında büyüyüp genişledikten sonra sana saldıramıyacak kadar güçsüz olduğundan eminsen vergi vermeyi kes ve ming negatif eksileri aldığında saldır. Oldukça kolay bir şekilde yenilecektir.

Bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim, yanıt için teşekkür ediyorum.
Dünya yüzünde, Türk'ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir.

Mustafa Kemal ATATÜRK
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Allah Peygamber aşkına birisi bu Ming'e bir çare bulsun. - Yazar: Batur Alp - 29-09-2017, 19:51

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.