Victoria 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Fabrikalarda kurmak istediğin fabrikanın hangi hammaddeyi kullandığına bakarak kurabilirsin. Mesela grain kullanan fabrika beverages olduğundan, o bölgeye beverages fabrikası kurup fazladan üretim bonusu alabilirsin. Fakat bunu yapman için ülkendeki partinin fabrika kurmana izin vermesi lazım. Bunun için partinin ekonomik politikasının en azından state capitalism olması gerekiyor. Diğer ürünler içinde aynı mantıkla hammaddeye göre üretim yapabilirsin. Tabi bu illaki olmak zorunda değil. Liberal bir partiyle rastgele fabrikada dikebilirsin.

Diğer soruna gelecek olursak. Her oyunda değerler farklı olsa da, askerlerin işlevleri aynıdır. Askerlerin işlevleri Europa Universalis´teki gibi olduğundan önde piyade arkada onu destekleyebilecek bir topçu birliği olmasına dikkat et. Farklı şeylere gelecek olursak. Mühendisler işgalde iyidirler. Eğer hızlı işgal etmek istiyorsan her birliğine birer tane mühendis koyabilirsin. Atlılarda farklı olarak recon özelliği var. Bu özellik muharebelerde trench yapan düşmana karşı kullanılıyor. O yüzden her ordunda recon değeri yüksek bir atlı olmasına dikkat et. Yoksa saldıran taraf olarak çok dezavantajlı duruma düşersin. Bunların hepsi dışında combat width´e göre ordu kurabilirsin. Ben genelde ordumu 4 piyade, 1 atlı ve 5 topçu olarak kullanıyorum. Fakat farklı amaçlar için farklı ordular kurmak mümkün.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Victoria 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Yazar: Menars - 12-02-2021, 18:53

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.