Günlük: EU4 - 2018 Değerlendirmesi ve 2019 Planları
(19-12-2018, 03:31)Justicar : Geçen gün CK2 mpsinde oynarken İtalya'ya savaş açtım Papalık için (Ben İberyayım). Neyse o ara muhtemelen en güçlü bendim. Gemiyle çıktım İtalya'ya. 35k askeri ikiye bölüm. Attrition'dan askerler saniyeler içinde eriyerek savaşı kaybettim ve bu benim için yıkılışın başlangıcı oldu. EU4'te Attrition hem yetersiz hemde kaybettiğinin 2  katı manpower kazandığın oluyor. İşin daha da kötüsü CK2'de bunun çok ağır sonuçları varken EU4'te hiç bir şey olmamış gibi devam edebiliyorsun.

CK2'de tasarımda çok güzel bir nokta yakalamışlar. Askerler sadece levy indirip kaldırdığında yenileniyor. Halihazırda bulunan levy reinforce olmuyor. Yani kendi topraklarına gidip ordunu tamamlaman gerekiyor. EUIV'te ise dünyanın öteki ucunda bile gökten insanlar inip orduya katılıyor. Attritionı hissetmeme sebebimiz büyük ölçüde bu yüzden ve bu çok ince bir detay. EUIV'te bu detayı görebilcek kapasitede biri olduğunu sanmıyorum.
Sic Parvis Magna
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EU4 - 2018 Değerlendirmesi ve 2019 Planları - Yazar: altnkurt - 19-12-2018, 06:54

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.