EU 4 borç ve barışta para sorunu
(08-02-2019, 15:15)Nightdead :
(08-02-2019, 03:06)Aeschyli : Savaş sonunda alınan para savaşta ki katkı payına göre dağıtılır. Yani eğer savaşta senden daha çok katkı yapan bir devlet varsa paranın neredeyse tamamı bile ona gitmiş olabilir. Onun dışında üstteki bildirimlere sağ tık atarsan kapatım açasıya kadar birdaha gözükmüyor. Onunla alakalı olabilir.

Aslında sorun anlattığınız durum olabilir. Osmanlı ittifakım olduğu için genelde savaşlarda o da vardı örneğin isyan eden ayrı ayrı 4 vasalımı yenip hepsine sorunu anlayabilmek adına ayrı ayrı barış yolladım ve sadece paralarını aldım benim kasaya gelmedi. O zaman tamamı Osmanlıya gitti. Katkı payı neye göre ayrılıyor peki? Örneğin 1000 altın aldık memlükten osmanlı 4 kale ben 2 kale feth etmiş olayım. ya da yüzdesel olarak %60 a  %40 osmanlı daha efektif oldu diyelim. Bu aşamada kendisine toprak versem kendime sadece para almak istesem de yine fazlası kendisine mi gidecek ?

Each day in battle, you get war contribution based on the power of the troops you have committed, taking losses gives more contribution. Heavily lopsided battles give less contribution.
- Each day in siege, you get war contribution based on the power of your troops in the siege, but only up to the amount needed to siege the fort (so piling 40k on a fort that needs 6k gives same contribution as 6k). Battles give more contribution than sieges.
- Each day blockading, you get a little bit of contribution.
- Contribution of subjects is given to overlord. 
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EU 4 borç ve barışta para sorunu - Yazar: Nightdead - 08-02-2019, 02:51
EU 4 borç ve barışta para sorunu - Yazar: Aeschyli - 08-02-2019, 03:06
EU 4 borç ve barışta para sorunu - Yazar: Nightdead - 08-02-2019, 15:15
EU 4 borç ve barışta para sorunu - Yazar: Aeschyli - 08-02-2019, 20:15
EU 4 borç ve barışta para sorunu - Yazar: altnkurt - 08-02-2019, 13:06
EU 4 borç ve barışta para sorunu - Yazar: Pars - 08-02-2019, 16:24

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.