Günlük: Hearthstone - Ejder Yılı Hall of Fame'e Geçen Kartlar
Bu duyuruyla ilgili yorumumu yapmamıştım, yapayım.

Geliştiricilerin sadece güçlü yönler itibariyle değil aynı zamanda zaaflar itibariyle sınıf kimliğinin üstüne gitmesi güzel, ancak geçtiğimiz yıllar içerisinde hem bu yazıda bahsedilen hem de aşikar bir biçimde kartların sınıf kimliğine aykırı çok sayıda kart gördük. Örneğin Druid'in büyük minionlarla başetmekte zorlanması tabirini 2. kez kullanıyorlar bu tarz yazılarda, ancak aynı Druid'e 1 mana deal 6 damage to minion diye zırhla upgrade edilen spellstone veren de Blizzard. Şu an oyunda belki Warlock ve Hunter'ın spellstoneları dışında en çok kullanılan ve en rahat geliştirilen spellstone da Druid'de.

Baku ve Genn olayı meta açısından doğru veya sağlıklı bir hamle olabilir, ancak skandaldır. Blizzard oluşturduğu kartlara ilk defa 2 sene Standard süresi vermeyi reddetmiş, 1 sene bu kartlar için yeterli diyerek Wild'a taşımıştır. Böyle bir yaklaşımı biz Jadeler döneminde görmedik, Reno döneminde görmedik. Bu hamle Blizzard'ın bu kartların tasarımında - ve sadece tekil olarak kart tasarımı değil Witchwood'un eklenti tasarımında felaket bir hata yaptığını bildiğini gösteriyor. "Hata yaptık, oyunculara oyunun başında aktifleşen %100 istikrarlı bir üstünlük verdik" demeyi bilmeleri gerekiyor.

Odd Even ayrımında problem ofansif heropowera sahip olan, ya swarm unsuru ya da tempo sağlayan sınıflardır, yani öncelikli olarak Paladin, Rogue ve Shaman. Ben neredeyse her sınıfın Odd/Even versiyonunu denedim, Hall of Fame duyurusu sonrasında sahip olmadığım Priest Epic kartlarını da craftlayarak Wild'da desteler oluşturdum. Kimse Odd Priest'ten şikayet etmez çünkü upgradelenmiş heropowerın "restore 4 Health". Kimse için Odd Warrior da sorun olmadı çünkü heropowerın "gain 4 Armor."

Tüm bu değişiklikler sonrası yine Wild'ın umursanmadığını, "yarattığımız absürt kartları Wild'a atalım ne de olsa Wild zaten absürt kartlarla dolu arada kaynar gider" mantığıyla yaklaşıldığını görüyoruz. Olan Odd Even desteler sebebiyle abuk sabuk nerflenen, 3 manaya çıkarılacakken Odd destesinde oynanmasın diye mana maliyeti 2'den 4'e atlayan Equality'e oldu.

Bu Konudaki Yorumlar
Hearthstone - Ejder Yılı Hall of Fame'e Geçen Kartlar - Yazar: Duman - 05-03-2019, 15:44

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.