[MOD] Crusader Kings 2 Yeni Türkçe Yama Çalışması (İptal Edildi)
(12-07-2020, 22:59)zero2900 :
(12-07-2020, 22:07)WARTH : Çeviri yapmayan kişi anlayamaz bu işi. Bu işi yapmasının bir çok nedeni olabilir. Dil alanında kendini geliştirmek, şu an bu çeviride olmasa bile para kazanmak, pratik yaparak zaman öldürmek. Bunun gibi bir sürü neden sizi bu işi yapmaya iter. Ayrıca altnkurt'un da dediği gibi kimse bu yamayı zorla indirtip oynatmıyor. Ayrıca net de konuşayım; Grand Strategy türünün ilgi görmediği şu topraklarda pek az kişi kalkıp da CK2'yi çevirmeye çalışır. Yani uzun lafın kısası eski ve çevrilmesi güç olan bu oyunu çevirmeye niyetli çok kişi bulamazsınız. İngilizcesi olan adam gider yamasız oynar, İngilizcesi yeterli olmayan arkadaşlar için de bu çeviriyi yapan kişi gibiler elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışır.
Başka bir oyun olsa anlardım da Grand Strategy türündeki CK2 yamasına böyle demeniz gerçekten düşüncesizce.
Dediğimi hiç anlamamışsınız. Kimse yamayı kullanmak zorunda değil gibi laflar boş lakırtı. Dil geliştirmek isteyen açsın ingilizce kitap okusun. Dil çeviri yaparak geliştirilmez. Keza bu yamada bir çeviri yok. Order kelimesini kullanıldığı yere göre anlamlandıramayan biri yama mama yapmasın kardeşim. Tekrar altını çiziyorum bu yarım yamalak işler yüzünden yöneticilerini tanıdığım çok ciddi yama grupları bu oyunlara girişmiyor. 
Dostum dediğin şeyi anladım. Ben de şunu demeye çalışıyorum; kimse CK2'yi çevirmeye tenezzül etmez. Bir RPG veyahut aksiyon-macera oyununun yamasına aynı tepkilerde bulunsaydınız emin olun bir şey demezdim. Fakat zaten bu arkadaş çevirmese CK2'yi çevirecek birisi veya bir grup olacağını düşünmüyorum ben. Ayrıca oyunlarda yerelleştirme çalışması dil bilginizi önemli ölçüde arttırabiliyor.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Crusader Kings 2 Yeni Türkçe Yama Çalışması - Yazar: WARTH - 12-07-2020, 23:06

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.