2019 Yaz Festivali: Paradox Soru Cevap Etkinliği
(27-06-2019, 20:53)Gurt : 1. Oyun/dlc çıkışı esnasında gelenekselleşmiş bir alışkanlığınız/toteminiz/parti şekliniz var mı?

2. Tarihsellik mi daha önemli yoksa oynanış mı? Birini daha öne çıkarmak adına diğerinden taviz verdiğiniz bir örnek verebilir misiniz?

3. Paradox oyunları dışında hangi oyunlara ilgi gösteriyorsunuz?

English :1. Do you have any good luck charms/traditions/a certain way to party about game/DLC releases?

2. Which one is more important, gameplay or faithfulness to history? Can you give an example where you had to make a drastic compromise between the two?

3. What games are you interested in besides the Paradox ones?

1. I have a necklace with a Odin's knot carved out of bone as pendant that I rub 

2. Gameplay comes first. We make games in the end and it is important it is fun. But we also rely a lot on "meme history". For instance why is Burgundy inherited by Spain in EU4 when they historically had no relation at the time? Why does Russia have Soviet style mass infantry idea set? Because that's what people expect. Even if it's unhistorical.

3. Recently I've play Dwarf Fortress(hyped for the new Steam version!) and Observation. Though right now I am looking forward to be playing through the entire Halo Master Chief Collection whenever it gets released. Halo is one of my favorite universes and I can't wait to dig into it again.

Çeviri :1. Üzerinde kemikten Odin'in düğümü (Valknut) olan bir kolyem var, onu ovuşturuyorum.

2. Oynanış önce geliyor. Sonuçta oyun yapıyoruz ve oyunun eğlenceli olması önemli. Fakat "meme tarih"ten de biraz ilham alıyoruz. Örneğin EU4'te aralarında o dönemde hiçbir ilişki olmamasına rağmen İspanya neden Burgundy topraklarını alıyor? Rusya neden Sovyetler gibi piyade yığınlarıyla ilgili idealara sahip? Çünkü insanlar bunu bekliyor. Tarihsel olmasa bile.

3. Son zamanlarda Dwarf Fortress (yeni Steam sürümü için heyecanlıyım) ve Observation oynadım. Şu anda ise Halo Master Chief Collection çıktığında onu oynamak için sabırsızlanıyorum. Halo en sevdiğim evrenlerden biri ve tekrar oynamayı çok istiyorum.
[+] 2 üye Groogy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
2019 Yaz Festivali: Paradox Soru Cevap Etkinliği - Yazar: Groogy - 27-06-2019, 21:19

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.