Roller Coaster Tarzı Bir Oyun Önerisi
(29-03-2020, 20:17)Attila the Hun : Çok fazla oynama fırsatım olmasa da Railroad Tycoon 2'yi beğenmiştim. Amerika'yı demir ağlarla örmek olsun, Avrupa savaşlarla kızışırken demiryollarıyla mal taşımak olsun, gayet eğlenceli bir simülasyon. OpenTTD ve Transport Fever 2 gibi oyunların sadece trenlere odaklanan versiyonunu istersen RT2 biçilmiş kaftan. Kara trenlerin düdüğünün duyulmadığı yer kalmayınca döşediğin ağların uzunluğuna bakıp gururlanmak istersen bu oyun tam sana göre.

Bu tarz oyunlardan Prison Architect de gayet hoştur. Kendi hapishaneni inşa etmek eğlenceli gelebilir. Mahkumların ihtiyaçlarını karşılayıp bir taraftan da isyanları bastırmak ve güvenliği arttırmak arasında denge kurarak kendi hapishaneni şekillendir.

Tarihi bir şey istersen Caesar III, Zeus: Master of Olympus, Emperor: Rise of the Middle Kingdom ve Pharaoh gibi Sierra Entertainment tarafından yapılan şehir kurma simülasyonu oyunlarına bakmanı kesinlikle tavsiye ederim. İlgini çeken dönemin ele alındığı oyunu oynayabilirsin ama benim şahsi favorim Pharaoh'tur.

Şimdilik tarihi oyunlarda Paradox egemenliği altında devam ediyorum... Prison Architect denemeyi düşündüğüm oyunlardan biri, RT2'ye de bakacağım mutlaka. Teşekkür ederim.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Roller Coaster Tarzı Bir Oyun Önerisi - Yazar: argoargoo - 30-03-2020, 13:43

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.