Yeni Oyunculara Tavsiyeler (Sohbet)
- Öncelikle yeni başlayanlar için hangi ülkeler daha kolay olur? Osmanlı saldırgan bir ülke olduğundan zamana yaymak, beklemek pek mantıklı gelmiyor.
Aslında oyna yeni başlayanlar ve değişik vakit geçirmek isteyenler synthectikdarn kodu ile açılan ,işgal devleti büyük bi hile ama oyundaki en kolay ve en zevkli devlet o hemde her açıdan Osmanlı ile kolay başlangıç apılır ama güçlenmek veekonomiyi toparlamak çaba ister

- Kendi halinde olup, zamanla daha iyi olabileceğini düşündüğünüz ülkeler hangiler? Mesela İrlanda bölgesi, İskoç ve İngiliz çekişmesinden nem alır mı?
Kastilya eğer doğru şartlar sağlanır ve tenerifeyi portekiz koloni atmamışsa kastilya görev ağaçlarında rahatlıkla ilerler ayrıca burgungy eventi castilyaya patlarsa baya zevkli oyunlar çıkabilir

- Ticaret rehberleri, videolarına çok baktım. Herkes detaya o kadar girmiş ki, asıl fikri sürekli kaçırıyormuşum gibi geldi. Ticaret için püf nokta diyebileceğiniz şeyler nelerdir?

Öncelikle hile ile onutosanız sabredin kaç şehriniz varsa oyun başında tüm puanları 20 dev üstüne çıkarın ayrıca tüccarları iyi kullanarak rahatlıkla başarılı olursunuz

- idea konusu biraz belirsiz gibi geliyor. Sürekli ülke için yanlış bir başlangıç yapıyormuşum gibi geliyor. Standart olarak her ülkeye uygun idea sıralamanız nedir? Rehberleri okudum lakin yeni başlandığım için oyuna etkilerini pek kavrayamadım.

Her ülkeye uygun sıralama yapmak gerekirse kolonici olmaaycaksanız koloni idealarına gerek yok öncelikle

ilk başlangıçta offensive alın ardından maritineyi alın naval alın (ayrıca deniz doktrinlerinden gemi ele geçirme şansı arttıran özelliği almanızı tavsiye ederim ) sonrada kalite ve intotative alın Vassallarla uğraşıyorsajnız admin ve influence alın
Not: donanma ilede uğraşmayacaksanız naval ve maritine yerine farklı idealar alınabilir

- Okuduğum bir çok yazı içeriğinde sürekli koloni mantığından bahsedilmiş. Maalesef oyun içerisinde bu aşamayı göremedim, hilesiz oynadığım ve acele ettiğim için şamar oğlanı oluyorum. Koloni mantığı hangi yıllarda görüyoruz ve bunun için neler yapmamız gerekiyor?
kolonicilik zaman içinde gelişior eğer farklı bi devlet ve kolonici değilseniz 1540 lıy ıllardan itibaren güçlü ve değişik şeler çıkabiliyor random lucky ile oynuyorsanız süre değişebilir yada dünyanın öbür ucunda japonya ile oynuyorsanız
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Yeni Oyunculara Tavsiyeler (Sohbet) - Yazar: altnkurt - 18-05-2020, 18:49
Yeni Oyunculara Tavsiyeler (Sohbet) - Yazar: Selene - 18-05-2020, 18:56
Yeni Oyunculara Tavsiyeler (Sohbet) - Yazar: Pharmacist - 18-05-2020, 19:28
Yeni Oyunculara Tavsiyeler (Sohbet) - Yazar: baywatch06 - 19-05-2020, 05:56
Yeni Oyunculara Tavsiyeler (Sohbet) - Yazar: tahr1bad - 19-05-2020, 08:53
Yeni Oyunculara Tavsiyeler (Sohbet) - Yazar: Tigerclaw - 19-05-2020, 20:38
Yeni Oyunculara Tavsiyeler (Sohbet) - Yazar: Türk Şad - 20-05-2020, 13:28
Yeni Oyunculara Tavsiyeler (Sohbet) - Yazar: Jokzilla - 20-05-2020, 15:30
Yeni Oyunculara Tavsiyeler (Sohbet) - Yazar: Defterdar - 21-05-2020, 00:25

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.