Twitter'ın Enformasyon Operasyonu Hesaplarını Kapatması Hakkında
1583210040592.png

Twitter Rusya, Çin ve Türkiye'nin devlet destekli olduğunu tespit ettiği ve sosyal medya "enformasyonu operasyonu" olarak tanımladığı hesapları büyük bir operasyon ile ayıklayıp kapattı. Türkiye'de kapatılan hesap sayısı 7340 ile ifade ediliyor.

Yayınlanan makalenin tamamını buradan okuyabilirsiniz: https://blog.twitter.com/en_us/topics/co...-2020.html

Bizim sosyal medyada olay siyasi sebeplerden dolayı büyük bir sevinçle karşılanmış ama açıkçası benim pek hoşuma gitmedi. Platformun büyük çaplı manipülasyon ağları ile mücadele etmesi desteklediğim bir karar olsa da sosyal medyayı tüm tarafların manipülasyon aracı olarak kullanmaya çalıştığının hepimizin farkında olduğu bir dünyada tek bir tarafı hedef alması işin samimiyet tarafını ciddi bir şekilde sorgulatıyor. Burada sadece batılı ülkelerdeki "enformasyon operasyon" hesabı olarak tanımlanacak hesaplar niye kapatılmadığın da bahsetmiyorum. Türkiye örneğinde iktidarı destekleyici operasyonlar yapan hesaplar kapatılırken çok daha belirgin operasyonlar yapan, hepimizin trendlerde zaman zaman gördüğü hacı hoca ağları neden hedef alınmamış bunu da sorguluyorum.

Sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nelerdir?
[+] 4 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Twitter'ın Enformasyon Operasyonu Hesaplarını Kapatması Hakkında - Yazar: Voidian - 13-06-2020, 00:17

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.