Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu?
(17-08-2020, 23:57)Mabella :
(17-08-2020, 21:54)Massaka : Arkadaşlar atatürk'ü dahi iyi anlamak için ahmet haşimin 1919 yılında anadoluyu anlatan bir mektubunu not düşeyim.Lakin atatürkün son dönemleri iyi geçmedi kendisi belki hastalık bulaştırdılar belki içkiken vefat etti ama sürekli içki içtiğini biliyoruz.İçki kötü birşeydir lakin o savaş meydanlarını görmüş bazı şeyleri unutmak düşünmemek için içmeye başlamış,İçtikçede psikolojisi bozulmaya başlamış,Son dönemleri tüm dostları ile kavgalı geçmiş ve sürekli araya aracılar girmesiyle barışmışlardı.Yani bir cumhurbaşkanı ve başbakan kavga edip küsüyordu buda bir istikrarsızlığa yol açar.Son yıllarını iyi geçmeyeceğini düşünmüyorum.

Aynen kardeş Atatürk içki içtiği için paranoyak olmuş. Hatta öyle ki geceleri arasının kötü olduğu İsmet İnönüyü gördüğünü zannedip "Ağalarr çabuk bu ismeti götürün buradan, öldürecek beni" diye bağırdığı, Çankaya köşkünün etrafından bile bu geçirdiği krizin ve çığlığının seslerinin duyulabildiği söylenirmiş. Bu yüzden yanına sadece yaveri yaklaşabiliyormuş. Halkın arasına giren de aslında dublörüymüş. Bakanlarına falan da kendisinin hasta olduğunu kamuoyuna söylememeleri için yüklü para ödüyormuş. Fotoğraflarda gördüğümüz Atatürk aslında montajmış. Ve hatta hatta Atatürk bir projeymiş.

Her neyse senin yazdığın saçmalığa benzer bir yazı uydurdum. Muhtemelen Mustafa Armağan gibi çapsız, bir yerinden salladığı masalları yazan adamlar okuduğun için Atatürk'ün içki içmesinin, onun devleti idare etmek için yetersiz ve iradesiz olduğu düşünecek kadar bazı talihsiz sonuçlara varmışsın. Osmanlının enkazından, küllerinden yepyeni modern, seküler, ilerici, kendi kendine yetebilen ve diğer ülkeler için rol modeli olan bir cumhuriyet inşa eden adamı psikolojisi bozuk diye tanımlamak için Atatürk'ü ve onun vizyonunu anlayamamış olman gerekiyor. Atatürk'ü daha iyi anlayabilmek istiyorsan daha düzgün ve akademik değeri olan kaynaklardan tarih öğrenmeni tavsiye ederim.
Ne boş yapmıssın be kardeş,Benim mustafa armağan gibi çakal çukalla işim olmaz.Aklın sıra dalga geçmeye çalışıyorsun,Ben sadece atatürk'ün çok iyi bir lider olduğunu vurguladım,Çok iyi bir lider belki bir ihtimal sirüz hastalığıda bulaştırmış olabilirler dedim böyle bir iddiam yok.Çünkü atatürk zamanında imkansız denilecek şeyler gerçekleştirildi,Ülke çok büyük bir buhran'dan çıktı dedim.Tüm dünya saygı duymaya başladı ve çoğu arkadaşıyla dostuyla kurtuluş savaşından sonra arası bozuldu,Her zaman böyle bir ihtimalleri düşünmeliyiz kendisi aramızdan çok erken ayrıldı.Atatürk çokca defa suikast ve darbe denemeside yaptılar.

Bana boş akıl vermissin tarihi mustafa armağandan okuma diye,Seküler ve laik kelimesinde bizim için büyük fark var.

Atatürk insan değilmi ? Psikolojisi bozulmaya başlayamazmı ? Psikolojisi bozulmaya başlamış dedim, deli taklidi yapıyor demedim.

Sen onun vizyonunu anlayamamıssın,Sadece cumhuriyetimizi büyük bir buhrandan kurtardı diye tanıyorsun.Onunda duyguları ve bir psikolojisi var.

Atatürk savaş meydanları gördü,Binlerce askerinin ölümünü izledi,Yaralandı,Tutuklandı.Ülkesinin işgal edildiğini gördü,Vatandaşlarının öldürüldüğünü gördü.Anadoluda yunan ve fransız mezalimini gördü.Ülkeyi kurduğunda dostları ona ağır hakaretler ettiler,Ülkede iç savaş çıktı.

Ayrıca bilmiyorsan diye söylüyorum çok içki içimi psikojiliye büyük bir zarar veriyor.

Son zamanlarında çevresinin uyardığını,Ufak tartışmaların son dönemlerinde hareretli bir kavgaya dönüştüğünü bilmiyorsun.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu? - Yazar: MAB - 17-08-2020, 10:35
Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu - Yazar: MAB - 17-08-2020, 12:07
Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu - Yazar: gLo1NN - 17-08-2020, 15:50
Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu - Yazar: WARTH - 17-08-2020, 17:09
Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu - Yazar: MAB - 17-08-2020, 17:50
Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu - Yazar: WARTH - 17-08-2020, 19:49
Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu - Yazar: Sezar - 17-08-2020, 23:31
Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu - Yazar: Mabella - 17-08-2020, 23:57
Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu - Yazar: MustafaPasha - 18-08-2020, 07:13
Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu - Yazar: Jokzilla - 18-08-2020, 06:01
Atatürk 1938'de ölmeseydi ne olurdu? - Yazar: Mabella - 18-08-2020, 13:23

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.