CK3'de Yeniyim Birkaç Sorum Var
Merhaba, daha önce başka bir CK serisi ve hatta herhangi bir strateji oyunu bile oynamadım, yani sorularım biraz abes kaçarsa buna verin.
  • 867'de başlıyorum, şimdiye dek hep İrlanda kabilelerinden biriyle oynayıp ilerlemeye çalıştım. İrlandayı birleştirmek çok zor gelmedi akabinde İskoçyaya zıplamak, yavaşça vikingleri kovmak, Britanya tahtına doğru ilerlemek... Herşey pek güzel ve kısmen kolay gidiyor ancak hükümdar ölmeye dursun. Akabinde Krallık ünvanlarım kardeşler arasında dağılıyor ve ülke ciddi şekilde bölünmüş oluyor. Ve hatta gelen hükümdarın prestij kazancı, gidenin düzenli ordusunu karşılamaya bile yetmiyor. Bu normla bir süreç mi? Yoksa ben mi birşeyi yanlış yapıyorum.
  • Önereceğiniz başka bir başlangıç devleti var mı? Tercihim kontrolü kolay minik devletler ve özellikle 867'de başlamak istiyorum daha uzun bir oyun deneyimi için.
  • Vasal sayım arttıkça , ülke büyüdükçe kafam çok karışıyor ve kontrol elden gidiyor gibi hissediyorum. Vasallarımı minimumda tutmak için kral olduğumda her bir düklüğü tek kişiye dağıtıyorum, böylece krallığımda 6 tane düklük varsa sadece 5 vasal oluyor. Bu yaptığım doğru mu? Yoksa kontlukları eşit dağıtıp aynı topraktan daha çok vasal bulundurmak daha tutarlı bir hareket olur mu?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
CK3'de Yeniyim Birkaç Sorum Var - Yazar: Arch - 28-04-2021, 13:11
CK3'de Yeniyim Birkaç Sorum Var - Yazar: 4S0S - 28-04-2021, 13:14
CK3'de Yeniyim Birkaç Sorum Var - Yazar: Arch - 28-04-2021, 16:32

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.