Eski Makineler İçin Oyun Önerileri
Simülasyon isterseniz:
Live for Speed, Cross Racing Championship tarzı oyunlar yarış konusunda tatmin eder.
Spintires / Mudrunner tarzı oyunlar da kamyon seviyorsanız oynanabilir.
FUEL eski ama farklı tarzda bir yarış oyunudur. Haritası devasa (Haritasının yüzölçümü Eskişehir'in yüzölçümü kadar) atmosferi efsanedir.
Transport Fever olmadı Train Fever oynanabilir. Taşımacılık simülasyonudur.
Ve tabii ki Factorio. Hesap makinesi tadında bilgisayarlarda bile oynanabilen, efsanevi bir lojistik yönetim simülasyonudur. Çook uzun süre oyalar net söylüyorum. Çok gelişmiş bir teknoloji ağacı vardır, çok fazla kafa yormayı gerektirir.
Eğer sandbox tarzı ararsanız Space Engineers güzeldir. Maden kazma, materyal toplama, base-rover-uzay gemisi inşa etme olayları var. Hem maden toplama kısmı hem de bir şeyler inşa etme kısmı epey oyalıyor. Mesela bir base kurarken ne nerede olsun, neyi nereye nasıl bağlayayım kafa yoruyorsunuz. Güzel vakit öldürtür.
Voxel Tycoon var, kübik grafiklerle Transport Fever ile Factorio'yu harmanlar.
Surviving Mars Mars'ta koloni kurma üzerine bir oyundur.
My Summer Car diye bir oyun var, eğer arabalara merakınız varsa ciddi kafa yormanız gerekecek bir oyundur.
Kerbal Space Program bu da uzaya merakınız varsa oynayabileceğiniz bir simülasyondur. Uzaya çıkacak, yörüngeye oturacak hatta gezegenler arası görevler yapacaksınız. Tabii bir gezegenden kalkıp diğerine inecek bir aracın tasarlanması, görevin ifa edilmesi falan iyi kafa yormak gerekiyor.

Özellikle Factorio, Kerbal Space Program bu ikisini üstüne basa basa öneriyorum. Bu saydığım oyunların hepsini kendi emsal laptopumda oynadım.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Eski Makineler İçin Oyun Önerileri - Yazar: altnkurt - 11-06-2021, 21:36
Eski Makineler İçin Oyun Önerileri - Yazar: elefsar - 11-06-2021, 21:58
Eski Makineler İçin Oyun Önerileri - Yazar: Craetus - 11-06-2021, 22:08
Eski Makineler İçin Oyun Önerileri - Yazar: altnkurt - 12-06-2021, 00:53
Eski Makineler İçin Oyun Önerileri - Yazar: kamikaze - 15-06-2021, 02:56
Eski Makineler İçin Oyun Önerileri - Yazar: Phantom_309 - 05-10-2021, 04:15

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.