Humankind Haziran Closed Beta
Oyunu sonunda 1 kere bitirdim, En ustun bir altinda(Civilization) zorlukta oynadim. Oyunun bu haliyle ilgili izlenim pyalasmak istedim

En belirgin sey, bilim gelisiminin hala cag atlama hizina yetisememesi. Hem siz hemde yapay zeka bilimde oldukca geride kaliyor. Bu durum bilim odakli ulkeleri secsek bile devam ediyor. Ancak erken modern cag ve sonrasina ulasinca devasa bonuslar acilinca hizlaniyor ama zaten geri kalmis bilim yine de cagi yakalayamiyor.

Cag atlamak icin yildizlar cok kolay toplaniyor, hic cag yildizina kasmadan normal oyunumuzu oynasak da cag yildigi yagiyor gokten. yapay zeka ilk firsatta atladigi icin, secmek istedihimiz ulkeler kapilmasin die biz de atliyoruz ama yoksa ulkeler arasinda iyi bir denge var artik. Gordugum kadariyla medeniyetlerin birbirine bariz ustunlukleri yok, tamamen sizin oyun tipinize kalmis. 

Yapay zeka artik cok daha iyi gelisiyor, cok daha iyi savasiyor. Ayni yapay zeka bir oyunda size karsi cok agresif olabilirken, baska bir oyunda (beta hep ayni haritada ayni yapay zeka ulkelerle oynaniyor) can ciger muttefikiniz olabiliyor. Tamamen sizin yaptiklariniza gore yapay zeka tepki veriyor.

Bazi ulkelerde bug var, bonuslar fazladan etki yapiyor, bug oldugu belli, duzeltilir yuksek ihtimalle. Bir kac tane de gorutnu hatasi gordum ama onlar da oyunu yeniden yukleyince geciyor.

ilk baslangictaki kabile zamaninda iyi nufus arttirmak sonraki cagda cok ise yariyor. ilk uygarligi secmek icin acele etmeye pek gerek yok. 

Caglar ilerledikce savaslar ve kusatmalar oldukca genis bir alana yayilabiliyor. oldukca buyuk ordularla savaslar yapiliyor. Ne yazikki endustri cagi teknolojilerine yetisemedigimden demir yolu ve ucaklari deneyemedim. Gemi birimlerinde cok iyi potansiyel olsa da yapay zeka neredeyse tamamen gemi isinden uzak duruyor. Onceki versiyonlarda da boyleydi. Hic gemi filosu gorunmeyebiliyor. Eger bir yerde yakalarsaniz savas alaninda hem gemi hemde kara askerini beraber kullanabiliyorsunuz. 

Simdilik bu kadar.  Endustri cagi ozellilerine ulasip onlari da bir testten gecirince bir kac ekleme yapmak istiyorum.
[+] 5 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Humankind Haziran Closed Beta - Yazar: yafeshan - 18-06-2021, 02:10
Humankind Haziran Closed Beta - Yazar: GespensterPanzer - 18-06-2021, 10:52
Humankind Haziran Closed Beta - Yazar: yafeshan - 18-06-2021, 11:04
Humankind Haziran Closed Beta - Yazar: GespensterPanzer - 18-06-2021, 12:27
Humankind Haziran Closed Beta - Yazar: yafeshan - 18-06-2021, 12:29
Humankind Haziran Closed Beta - Yazar: SoulForged - 18-06-2021, 14:41
Humankind Haziran Closed Beta - Yazar: Rzenma - 18-06-2021, 17:28
Humankind Haziran Closed Beta - Yazar: SoulForged - 18-06-2021, 19:26
Humankind Haziran Closed Beta - Yazar: yafeshan - 19-06-2021, 12:22

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.