Hikaye: Orsini Hanesi
20230501192408_1.jpg

Ben  Giacopo Orsini bu yazdıklarımı unutulmamak için yazıyorum. İlk önce atalarımı tanıtmam gerekiyor ki hanemi tanıyasınız. Pek tabii öyle uzun uzadıya anlatmayacağım. Hanem kendi soyunu Antik Roma'nın en büyük hanelerinden biri olan Julio-Claudian'a dayandırır ve  eski Roma İmparatorluğu içindeki her toprakta hak iddia eder. Özellikle de İtalya'da. Ne yazık ki ben bunun doğrulunu kanıtlayacak tarihi kaynaklara ulaşamadım. Nitekim bulduğum en eski kayıtlar da Papa II. Stephen'a kadar dayanıyor. Velhasıl kelam hanem köklü bir hane. Şimdi gelelim konuya yani ben cont Giacopo'ya. 1039 yılında Roma'da doğdum ve orada büyüdüm , Papaya yıllarca hizmet ettim. Nihayetinde Bilge Papa II. Alexsender 1056 yılında çabalarımı taktir etti ve bana Orvetio topraklarını verdi. Orvetio'ya gitmemle lordluk hayatım başladı. Hayatım boyunca şarap taşımacılığı , katiplik , sadaka memuru gibi düşük sorumluluk isteyen ama ayı zamanda önem ve dikkat isteyen işlerde bulunduğum için lordluk gibi yüksek sorumluluk ve soyluluk isteyen bir işe girişmem başlarda zor gelecekti. Orvetio'ya geldiğimde durumlar fena değildi ama daha iyisini yapıp halkıma bakmalıydım. İlk işim tarımın artırılması için destek vermek oldu. Ne yazık ki İtalya öyle çok bereketli bir yer değil. Tarım arazileri bulunmasına rağmen dağlık bir yer. Bu yüzden çiftçilere para verdim tarlalarının verimini artırabilmesi için mühendisler , botanikçiler tuttum. 1 yıllık emeğimin sonucunda bereketli bir yıl geçirdik. İşlerin yolunda gittiğini düşünerek aynı yıl yani 1067'de haça Kudüse gittim. Benim için inanılmaz bir deneyimdi zira hiç görmediğim kültürler , dinler , halkları görmüştüm.  1 yıl boyunca işler iyi gidiyordu ama fazla iyi gitmiş olacak ki on binlerce karga hasattan hemen önce ekinleri yedi. Pek tabii çiftçiler bu durumdan hoşlanmadı ama elden ne gelirdi ki. Hasar gören ekin için para ve gıda desteği verdim ki aç kalmasınlar. Yine 1 yıl özenle çiftçiler tarlalarıyla uğraştı. Tekrar büyük bir hasat elde ettiler ama o zalim karga sürüsü geri geldi ve yine her şeyi silip süpürdüler. Yine aynı şeyi yapıp destek verdim elimden yine fazla bir şey gelemezdi. Nihayetinde topraklarımdaki düzeni sağlayıp topraklarımı genişletmeye karar verdim. Papa'dan izin alarak Capua'daki cont Richard dregen'e savaş açtım.
Aut viam invemiam aut viam creo
[+] 1 üye Hanno barca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Orsini Hanesi - Yazar: Hanno barca - 01-05-2023, 21:56
Orsini Hanesi - Yazar: Hanno barca - 02-05-2023, 00:06
Orsini Hanesi - Yazar: Hanno barca - 02-05-2023, 19:01
Orsini Hanesi - Yazar: Hanno barca - 02-05-2023, 20:16
Orsini Hanesi - Yazar: Hanno barca - 02-05-2023, 23:58

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.