[Forum Oyunu] Balkan Savaşları : IV. Tur
Kurmaylarım birer birer çadıra girdikten sonra Gözcü Birliğinin başında bulunduğum zamanlarda kullandığım ve stratejik yerleri işaretlediğim haritayıda önüme açıp kurmaylarıma baktım ve
- Şu anda Kavala dayız beyler Asprovalta kasabası yolundan hızla ilerlersek Selaniğe yunandan önce varabiliriz.
Ben sözlerimi bitirdikten sonra haritada elini Selaniğe ve Yunan ordusuna getiren Miralay Mehmet söz alır
-Kumandanım askerlerimiz yaya vaziyette topyekün harekete kalkarsak yunan ordusuyla ya kafa kafaya varırız yada geç kalırız.
-Miralay Mehmet doğru söylüyor Kumandanım diye lafa girer Miralay Cevdet erkenden varmamız ve Selaniği vermemiz lazım yoksa almamız zorlaşıcak
Kurmaylarımı dinledikten sonra derin bir iç çektim ve
-Selanik asla Yunanın eline geçmemeli derhal askerleri toplanmalarını ve harekete hazır olmalarını emredin Miralay sizde süvarilerin başına geçin ve topları hazırlayın ben bizzat ordunun başında arkanızdan geliyorum. Emirleri verdikten sonra odadan çıkan kurmaylarımdan sonra palaskamı ve silahımı düzeltip sigaramı yakıp başıma kalpağımı geçirip çadırımdan çıktım gözümü batıya diktim.

B)Tüm ordu harekete geçip, 5.000 süvarinin hızlıca götürebileceği 20 top bataryasını önden gönderelim.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Forum Oyunu] Balkan Savaşları : I. Tur - Yazar: onaz - 12-06-2017, 19:39
[Forum Oyunu] Balkan Savaşları : I. Tur - Yazar: Feldmarschal - 12-06-2017, 21:45
[Forum Oyunu] Balkan Savaşları : I. Tur - Yazar: onaz - 13-06-2017, 17:49

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.