Attila - Hun Rehberi
Öncelikle stratejinize karar verin. Batıya gidip avrupadan batı romayı mı fethetmek istiyorsunuz yoksa doğuya inip sasanileri mi yada aşağı inip doğu romayı alıp batı ya da doğu ya mı gitmek istiyorsunuz. Stratejinize karar verdikten sonra da şunu unutmayın oyunun başlarında askeri olarak şanslısınız. Yani atlı okçularınız var vur-kaç tatkiği ile rahatça arazide her orduyu yenersiniz. Vur-kaç taktiğinden kastım şu ordularınızı okçu ağırlıklı yapın müsademe modunu açın ( eğer yeni başladıysanız ) düşman ordunun mızraklı süvarileri, okçuları hatta atlıları dahi size yanaşamadan oklarınızla birimleri tükeniyor. Eğer modsuz oynarsanız mühimmatınıza dikkat etmeniz gerekir. Bunlar genel olarak tavsiyelerimdi şimdi kendi oynayışımı anlatmak isterim.

Başlarken slavenyalılara çözüm bulmak için yukardaki obamla slavenyalıların başkentine ilerler orayı önce talan sonra tahrip ederim. Slavenyalıların ya ad herhangi bir milletin şehrine ilerlerken inşaları durdurmak zorunda değilsiniz. İnşayı başlatın ve hareket menzil çubuğunuzun 2.5'luk kısmını kullanın yani %20-25'i kalsın ki hareket bitince oba halini alabilin. Böylece ekonominiz artışta olur. Slavenyalıların her şehrini tahrip ediyorum çünkü kukla devlet yaparsam bir daha kuzeye gelmeyeceğim için isyan etme ihtimallerine karşı haritadan siliyorum. Tahrip etmekten kastım önce talan ederim sonra tahrip ederim ki paralarını alabileyim. Kuzeyden slavenyalıları bitirene kadar kralımın obasıyla hiç inşaat yapmam nüfusum yeteri kadar artınca ordu kurarım. Macarlar ve  Budiniler ile aramı iyi tutar kız alıp veririm. Slavenyalıları bitiren obam ve kral obamla anteslileri de ortadan kaldırırım. 2 obamla avrupaya giderim 2 obamla da doğu bizansa giderim. Avrupada düzgün olarak ilerlerseniz kaybedebileceğiniz kolay kolay savaş olmaz hatta hepsini bilgisayara bile yaptırabilirsiniz. Kukla devlete önem göstermelisiniz ana düşmanınız ile savaşta olan bir devletle askeri anlaşma yapailirsiniz. Son olarak şunu unutmayın oyunda Hunlar ile oynarken sizi yakalayabilecek bir ordu yok ( çok düşük ihtimal sasaniler ) ve başlarda en güçlü orduya sahipsiniz. Savaşlarda eğer düşman atlıları bitirirseniz karşıda menzilli birim çok olsa bile atlı okçularınızla düşmanı çok rahat bir şekilde minimum zaiyatla yenersiniz.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 4 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Attila - Hun Rehberi - Yazar: Gurt - 26-06-2017, 16:29
Attila - Hun Rehberi - Yazar: Merco - 27-06-2017, 02:26
Attila - Hun Rehberi - Yazar: Raider41 - 27-06-2017, 04:04
RE: Attila - Hun Rehberi - Yazar: anaximander - 02-09-2018, 19:29
RE: Attila - Hun Rehberi - Yazar: Gurt - 02-09-2018, 19:39

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.