Film: Black Panther (2018)
Birkaç kere gözüme takıldı bu konu yazsam mı dedim vazgeçtim ancak yazayım. Bu karakterin/filmin isminde bana kalırsa sıkıntı var. Amerika'da Black Panther isminde aşırıcı bir grup vardı 60'larda, bu grup tüm siyahilerin silahlanmasını/askerlikten muaf olmasını vb. şeyleri savunuyordu. Mao Zedong'un kitaplarını aldıklarının 3 katı fiyata satıp, elde ettikleri gelirle silah alıp bu silahları zenci mahallelerinde dağıtan bir grup düşünün. FBI tarafından "Amerika'nın düşmanı" ve "komünist bir yapılanma" şeklinde tanımlanmış bir grup. Şimdi Black Panther isminde böyle bir yapılanma varken çıkıp da siyahi bir süper kahraman yapıp Black Panther ismi vermek bana çok garip geliyor. Karakterin ten rengine göre isim almış olması zaten ayrı bir konu, bu ismin zamanın terörist grubunun ismi olması ayrı.

Bu Konudaki Yorumlar
Black Panther (2018) - Yazar: Xepluper - 24-07-2017, 18:11
RE: Black Panther (2018) - Yazar: Duman - 28-07-2017, 00:13
Black Panther (2018) - Yazar: kostok218 - 28-07-2017, 00:37
Black Panther (2018) - Yazar: cemal - 24-07-2022, 16:34

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.