TBS: Gary Grigsby's War in the East: The German-Soviet War 1941-1945
(26-12-2020, 12:51)Gurt : Seçtiğim birliğin savaş gücü yanlış hatırlamıyorsam 50 falandı. Sovyetleri bir güzel ldürüp koridoru açtım. Hareket puanlarım bitti. Bu birlikte kaybettiğim askerleri nasıl telafi edebilirim? Birliği bu şekilde tek başına ilerletmek ne kadar doğru? Benim birliğin 50 kadar saldırı gücü varken düşman karargahının neden 1 saldırı gücü var? Zorluğu düşürdüm ondan mıdır?

Biraz geç ama, Sovyetlerin moral/komutan ve 1941 modifierları sebebiyle o kadar düşük Combat Value'ları var. 1942'ye doğru düzenleyip Leningrad, Rostov, Kiev, Moskova gibi yerlerde biraz daha tutunabilir hatlar yapıyorlar.

Bunlara rağmen Ukrayna'da Ruslar epey güçlü. Bir oyuncunun elinde oradaki tanklarla Almanları yavaşlatmak için güzel karşı-saldırılar yapılabiliyor. Geri çekilmek yerine bunu yapınca paketlenme riski çok büyük oluyor tabi... Stalin, tarihte bunu yapmıştı.

Düşmanı böyle paketleyebiliyorsunuz. Hat seyrek olsa bile bir tümenin kontrol alanı, tümenin etrafındaki birer altıgeni de kapsadığı için düşmana ikmali kestiğinizde kaçmaları çok zor oluyor. (Başta Mihver'in kontrol alanında ilerlemek için bayağı hareket puanı harcamaları gerekiyor ve hareket puanları 1941 modifierları sebebiyle zaten fazla düşük.)
unknown.png

Tabi 1942 sonrası bu seyrek paketleme yöntemi düşman yerine sizin ikmalinizin kesilmesine sebep olabilir.

Örnek ikinci tur (İlk kez düzgün oynadığım oyunumdu sanırım)
Screenshot_3.png?width=709&height=676
[+] 1 üye pistoltr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Gary Grigsby's War in the East: The German-Soviet War 1941-1945 - Yazar: pistoltr - 23-07-2022, 15:30

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.