Stellaris - 2.0 Cherryh ve Apocalypse İlk İzlenimler
Oyun ilk bakista oldukca degisik geldi. Normal gelisme stratejilerini degistirmem gerekti. Yeni mekaniklerle basa cikmaya calisrlen bir suru gerekli seyi unuttum, geri kaldim. Influence genislemeyi yavaslatan tek sey gibi gozuluyor. Bu durumda influence kazandiran ozelliklerin onemi artiyor. Gozden kacirdigim baska birsey eddictler. Ozel cok buyuk bonuslari var ve yine influence on planda.

Oyun tek gaia gezegen ile basladim. Bu sizi tall gitmeye zorluyor ve ne yaparsaniz yapin geri kaliyorsunuz. Her ne jadar az ve buyuk gezegen iyi gibi gozuksede degil ve bir mp macinda denemek intihar.

Daha savas yapmadim, guclu savunma kurmak cok kolay vr bekledigimden ucuz. Gemileri gelistirmek icin yeni teknolojiler gelmis, bir anda filo gucunu ucurabiliyor.

İlk defa bir oyunda missile odakli oynuyorum, savastaki etkisini merak ediyorum. Bunun yaninda plasma tam gemi katiline dönmüş ama yaninda yardimci silah mecburi.

Savaslar icin cok sikayet edilen yeni bir durum var. War exhaustion cok hizli artiyormus, kazaniyor olsaniz bile. 100 olunca auto baris yapiyormus o anda claimli ne ele gecirdiyseniz direk size kaliyor. Ayni sekilde guclu savunma ile dusmanin exhaustion seviyesini ucurup auto barisa zorlayabiliyorsunuz. Ozellikle Mp maclarda buyuk sorun cikarabilir. Su anki durumda mumkun oldugu kadar hizli ilerleyip claimleri ele gecirmek tek gecerli yol gibi duruyor. Gezegen almaya bile firsat kalmiyormus ezici zafer yasarken bile. Cok yakinda buna ayar cekilir

Ayrica sınır olmayan kimseye claim atamiyorsunuz, bu durumda savas ilani yapilamiyor. Bazi arkadaslarin cok hosuna gidebilir.

Daha cok az oynadim ama yeni ozellikler isiginda oyun bicimimde büyük degisiklikler yapacagim gibi gorunuyor
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Stellaris - 2.0 Cherryh ve Apocalypse İlk İzlenimler - Yazar: yafeshan - 23-02-2018, 10:18

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.