HoI4 - Waking the Tiger İlk İzlenimleriniz
Oyunun dlcsini 12 saat oynayıp denedim.
İlk önce oyuna getirdikleri yeni odak ağaçları çok iyi olmuş.
Oyundaki kasma oldukça azalmış 160 yılına kadar uzattığım halde hiç kasmadı nerdeyse.
Decisions la birlikte political power değerlenmiş ve politika artık etkili oyunda.Stability,war support ve command power oyunun gidişatını değiştiriyor.
Komuta sistemi hoi 3 kadar etkili olmasa da iyi ama general almak çok pahalı biraz ucuzlatmaları lazım.
Yeni üretim sistemi çok iyi bizi çok zahmetten kurtarmış
HAVA KUVVETLERİ
Stratejik bombardıman çok iyi olmuş.Hedef seçebilmek oyunu aşırı etkiliyor ve artık eskisi gibi görmezden gelinemez
Örnek vermek gerekirse
Almanya ile oyuna başladım 1000 kadar stratejik üretip paraşütçü araştırdım.Special forcesten expanded seçeneğiyle büyük miktarda paraşütçü üretip savaşı başlattım.Daha ilk anda Fransa'ya 400 İngiltere'ye 600 tanesini ayarlayıp bombardıman önceliğini hava alanları ve uçaksavarlara verdim anında 2 ülkeninde hava savunması çöktü ve kontrolü ele aldım sonra 100 den 3 filoyu bu bombardımana devam ettir iken 700 taneye Fransa'da ki tüm yolları yok ettirdim AI kendi ülkesinde ordusunu besleyemez hale geldi.Gerisi kolay oldu supply sorunu çeken Fransa'ya paraşütçü'lerle saldırıp aldım.,Paraşütçüleri de air supply ile besledim.
Bu yüzden stratejik bombardıman çok değerli olmuş artık mp lerde bile hava savunması aşırı değerli olacak belki kısıtlama bile getirilebilir.
Taktik ve cas ise hala sorunlu
Hala düşman kara kuvvetlerini benim kara kuvvetlerim saldırırken ve savunurken bombalıyor.Olması gereken nasıl naval bomber'ler görevli olduğu bölgede gördüğü her düşman gemisini bombalıyor'sa Tak ve cas'lar da bombalamalı.Bu saçmalığı aşamadılar.
Bunu denemek için İngiltereyi 3 yıl taktiklerle ve cas'ler ile bombalama emri verdim hava üstünlüğü bende olmasına rağmen tek bomba atmadılar.
DONANMA
hala battleshipler denizaltı batırabiliyor
3 BB ve 1 dd benim 129 denizaltıma saldırdı ve katliam yaptı.
AI eskisi gibi 4 uçak gemisini 1 filoya koyup saldırmıyor benim 4 cv 6 bb 20 cl 50 dd den oluşan filoma 11 cv 3 bb 11 cl 40 dd ile saldırdı tüm filomu yok etti.O yüzden tüm uçak gemilerinizi 1 filoda toplayın.

Ve övdükleri yeni mini maptaki offensive ve defansive ping sistemi çalışmıyor sadece görüntüden ibaret
neden derseniz hoi 3 te o pingi etkinleştirirdim.Diyelimki Japonya'ya havai'yi işgal et emri verirdim.Anında japon AI si o adayı ele geçirmek için plan yapardı donanma kurar çıkartma planları yapardı böylece Japonya ABD ye aptalca yenilmezdi
ama hoi 4 te denedim umursamadı AI kafasına göre gitti.
[+] 4 üye yusufbugra76 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
HoI4 - Waking the Tiger İlk İzlenimleriniz - Yazar: yusufbugra76 - 10-03-2018, 13:49

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.