Sohbet: Kültür Sohbetleri #4: Demokrasi
Demokrasi nedir? nasıl işlemeli? ülkemizde ve dünyada uygulanabilirliği nedir önce bunları konuşmak gerekiyor.

Demokrasi yaygın olarak kendi yöneticilerimizi kendimizin seçtiği yönetim biçimi olarak biliniyor.
bana göre Gerçek demokrasi insan hak ve özgürlüklerininn korunduğu, herkese eşit adaletli olunmasını sağlayan , seçilen yöneticilerin kendi menfaatlerinin yerine ülkedeki insanların çıkarları menfaatlerini ön planda tttuğu ve gerektiğinde herşeyin şeffaflığı ilkesiyle halka hesap verebildiği yönetim biçmidir.

ülkemizde ve dünyada Demokrasi ne kadar uygulanabiliyor? tam anlamıyla demokratik bir ülkemiyiz? siyasi partiler ne kadar demokratik? ne kadar adil ve bizlerin haklarını ne kadar koruyorlar?

Demokrasiyi savunanlar demokrasi dünyanın en iy iyönetim biçimi savındalar. aslında kısmen doğru. gördüğüm kadarıyla tam manayla demokrasinni uygulandığı tek ülke kanada.

demokrasi çoğunluğun ne istediği değil azınlığın hakkını savunabilmektir.

iki kurt ve bir kuzu akşam ne yiyeceklerini oylayabilirler. bu demokratiktir ama adil değildir. demokrasinin de adil olma gibi bir iddiası zaten yoktur malesef . kuzular da oy vererek, bu sisteme alet olarak kurtlara yardım etmektedir. + her yıl kurt sayısı da arttığından bu açmazın çözümü artık oyla şu haliyle demokrasiyle değildir.
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Kültür Sohbetleri #4: Demokrasi - Yazar: Sezar - 22-04-2018, 11:28
RE: Kültür Sohbetleri #4: Demokrasi - Yazar: Raijin - 22-04-2018, 11:58
Kültür Sohbetleri #4: Demokrasi - Yazar: Awake - 22-04-2018, 14:22
Kültür Sohbetleri #4: Demokrasi - Yazar: Kaiser-i Rum - 22-04-2018, 15:21
Kültür Sohbetleri #4: Demokrasi - Yazar: Sezar - 30-04-2018, 18:57
RE: Kültür Sohbetleri #4: Demokrasi - Yazar: Dionysos - 02-05-2018, 10:37
RE: Kültür Sohbetleri #4: Demokrasi - Yazar: Duman - 02-05-2018, 14:05
Kültür Sohbetleri #4: Demokrasi - Yazar: hadjibaba - 11-05-2018, 23:51
RE: Kültür Sohbetleri #4: Demokrasi - Yazar: basileus - 27-06-2018, 19:54
Kültür Sohbetleri #4: Demokrasi - Yazar: Sezar - 29-04-2020, 22:49

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.