EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Çıkarırlar. Tavsiyem mümkün olduğunca kısa sürede o ülkeden ve o tr yamadan kurtulmaya çalışman.
Sic Parvis Magna
Ara
@RawWrath Abicim sen Polonya'yla müttefik değil misin?Niye sıkıntı çıkarsın?
@altnkurt adam Polonya'yla müttefik niye sıkıntı çıkarsın?
(09-10-2018, 17:32)RawWrath : milliyetler topluluğu
Kim yaptı lan bu yamayı!
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(09-10-2018, 18:30)altnkurt : Çıkarırlar. Tavsiyem mümkün olduğunca kısa sürede o ülkeden ve o tr yamadan kurtulmaya çalışman.

İyi durumdayım neden ülkeden kurtuluyorum ki ? Ayrıca Tr yama ne alaka şimdi
Ara
(09-10-2018, 20:14)RawWrath : İyi durumdayım neden ülkeden kurtuluyorum ki ? Ayrıca Tr yama ne alaka şimdi
Yama *** gibi de ondan demiş(Haklı da @altnkurt hocam)

Sen devam et.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(09-10-2018, 20:11)Filsuk : @RawWrath Abicim sen Polonya'yla müttefik değil misin?Niye sıkıntı çıkarsın?
@altnkurt adam Polonya'yla müttefik niye sıkıntı çıkarsın?
(09-10-2018, 17:32)RawWrath : milliyetler topluluğu
Kim yaptı lan bu yamayı!

İttifak bozuldu rakibiz şu an ondan sordum
Ara
@Filsuk gerilmeye gerek yok tatlı tatlı konuşalım :)

O kurulan ülke yıl ilerledikçe güçleniyor idealarindan dolayı güçsüzleştirmen mantıklı olur.
Ara
Polonya erken oyunda oldukça kırılgan ve güçsüzdür.National idealarla gücünü toplar ve teknoloji grubu Anatolian dan iyi hale gelir.Üstüne Litvanya'yı direk entegre etmesini ekleyince Osmanlı dan çok daha kaliteli ordulara ve yakın sayılara sahip olur.Bu yüzden sana en çok sıkıntı yaratmaya potansiyel ülkedir.Erken dönemde birleşmeden önce ipini çekmek daha mantıklı olacaktır.

Tr yamanın eleştirilme sebebi ise Polonya-Litvanya birleşmesinden görmüşsündür Commonwealth ülkesi ortaya çıkıyor.Bu Commonwealth'in 'Milliyetler Topluluğu' olarak çevrilmesi ki cidden çok kötü bir çeviri.Bir ara da Birleşik Krallık olarak çevirmişlerdi ki o da İngiltere için geçerliydi yine yanlış çevrilmiş.Daha doğru oynaman için ve kafanın karışmaması için orijinal dili ile oynamanı önermişler.Takdir senin.
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu daha eğlenceli hale getirecek bir dlc var mı? Önerir misiniz? oyuna yeni başlamamı göz önüne alarak önerirseniz sevinirim.
Ara
(10-10-2018, 01:05)RawWrath : Oyunu daha eğlenceli hale getirecek bir dlc var mı? Önerir misiniz? oyuna yeni başlamamı göz önüne alarak önerirseniz sevinirim.

valla dlclerin içeriklerini biliyorum ama bir sürü dlc oldugu için hangi içerik hangi dlc'ye ait onu bazen karıştırabiliyorum. :)

dlclerin içerikleri genellikle belli başlı konularla ilgilidir. mesela kolonicilik yapmak istersen el dorado öneririm. veya osmanlı ile daha keyifli vakit geçirmek istersen rights of man ve cradle of civilization öneririm. akdeniz = mare nostrum. uzakdogu = mandate of heaven vs. diye bütün dlclerin bir odak noktası var. kendin dlclerin içeriklerine bakarak karar verebilirsin.

ama olmazsa olmaz diyebilecegim dlc ler art of war-common sense. bu ikisi baya fazla şey ekliyor oyuna.
[+] 1 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-10-2018, 01:05)RawWrath : Oyunu daha eğlenceli hale getirecek bir dlc var mı? Önerir misiniz? oyuna yeni başlamamı göz önüne alarak önerirseniz sevinirim.

Eğer DLC'lere para vermek istiyorsan ilk olarak Art of War ile başlamalısın.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-10-2018, 01:31)Carpathia :

valla dlclerin içeriklerini biliyorum ama bir sürü dlc oldugu için hangi içerik hangi dlc'ye ait onu bazen karıştırabiliyorum. :)

dlclerin içerikleri genellikle belli başlı konularla ilgilidir. mesela kolonicilik yapmak istersen el dorado öneririm. veya osmanlı ile daha keyifli vakit geçirmek istersen rights of man ve cradle of civilization öneririm. akdeniz = mare nostrum. uzakdogu = mandate of heaven vs. diye bütün dlclerin bir odak noktası var. kendin dlclerin içeriklerine bakarak karar verebilirsin.

ama olmazsa olmaz diyebilecegim dlc ler art of war-common sense. bu ikisi baya fazla şey ekliyor oyuna.

(10-10-2018, 01:31)Ayro :

Eğer DLC'lere para vermek istiyorsan ilk olarak Art of War ile başlamalısın.
Yanıtlarınız için teşekkür ederim dediklerinize baktım ama Cradle of Civilization, Rights of Man ve Art of War bu üçü arasında karar veremedim.
Ara
Sadece birini tercih edeceksen art of war al.
[+] 1 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Buradan da inceleyebilirsin: https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-...ma-rehberi (Reklamlar)
Hiç yoksa dendiği gibi Art of War veya Common Sense en iyi tercih.

@RawWrath
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Napoli ile pu kırmak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Arkadaşım İrlanda'daki devletlerden biriyle kolonicilik fikri geliştirdi, Castile ve Portekiz yerleşmeye başlarken Amerika'ya menzili yetmedi ve İngiltere tarafından ilhak edildi söylediğine göre. Böyle bir durum mümkün müdür, mümkünse aşmak için ne yapılmalı? Grönland'a yerleşip oradan sıçramasını tavsiye ettim ama oraya da yetişmediğini söyledi menzilin bu arada.
Ara
Napoli için Aragorn un rivallerinden destek almalısın. (DLC gerekiyor)

İrlanda ülkeleri için İskoç ile dost olabilirsin İngilterenin rivalleri ile dost olabilirsin.Britinyada adasında oyun başında koloni atamıyorsun menzil yetmiyor.Teknolojiyi beklemek gerekiyor.Teknolojiyi beklerken topraklarını genişletmeye bak.İngilterenin üstüne gitmeye çalış
Ara
hordalarda ordu düzeni nasıl olmalı ? aristocratic idea fulledim. 12-16-2 şeklinde oynuyorum. kötü mü?
Ara
Ful atlı da yapsan sıkıntı olmaz ama ideal düzen nasıl onu tam bilmiyorum.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hordalarda ideal düzen ekonominin yettiği oranda atlı basmak.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
eğer tek oynuyorsanız korsan oynayın hem en son sürümü hem de tüm dlc ler ile oynarsınız başarım da neymiş
Ara
Yerel özerklik arttırma diye bir şey görüm de arttırmam ne işe yarar veya neye göre arttırmalıyım ne gibi sonuçları olur?

nl8PXM.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 28 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.