EU4 - İmparatorluklarınız
Afferim büyük iş başarmışın!
[+] 1 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
9300C4D1BEEEC176791D43233317E97ACBA03E40
[+] 3 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
önerileriniz nelerdir ayrıca bildiğiniz güzel map modu varı mı? @GaulTurk senin modun durumu ne :P
RkjEyG.jpg
Ara
To fix the "Outdated Mod" message 
1) Go to C:\Users\(Your Name)\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod\gfx_overhaul_ironman.mod This is the file if you don't have extensions 
2) Open with Notepad ++
3) Add: supported_version="1.16"
4) Remove any other supported versions
5) Save
6) Enjoy some eu4

To update to 1.16 
1) Go to C:\Users\(Your Name)\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod\gfx_overhaul_ironman This is the folder if you don't have extensions 
2) If you downloaded from Steam, go to Step 3. If you directly downloaded, skip to Step 6
3) Download 7-zip or Winrar or another program to unzip file
4) Extract gfx_overhaul_ironman.zip to an uncompressed folder named gfx_overhaul_ironman.zip
5) Delete the compressed/zipped folder 
6) Delete: " \map\random " and "\gfx\interface\unit_panel_relation.dds "
7) Have fun! The mod will work on ironman even though it says outdated mod. To fix the outdated ironman message, look below!

buradaki adımları uygulayarak güncelleyebilirsin :D
Ara
6E44FDB349032DDB056E49B15AA031CFD06DFB5F
Ara
(24-04-2016, 23:05)Barbarossa : To fix the "Outdated Mod" message 
1) Go to C:\Users\(Your Name)\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod\gfx_overhaul_ironman.mod This is the file if you don't have extensions 
2) Open with Notepad ++
3) Add: supported_version="1.16"
4) Remove any other supported versions
5) Save
6) Enjoy some eu4

To update to 1.16 
1) Go to C:\Users\(Your Name)\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod\gfx_overhaul_ironman This is the folder if you don't have extensions 
2) If you downloaded from Steam, go to Step 3. If you directly downloaded, skip to Step 6
3) Download 7-zip or Winrar or another program to unzip file
4) Extract gfx_overhaul_ironman.zip to an uncompressed folder named gfx_overhaul_ironman.zip
5) Delete the compressed/zipped folder 
6) Delete: " \map\random " and "\gfx\interface\unit_panel_relation.dds "
7) Have fun! The mod will work on ironman even though it says outdated mod. To fix the outdated ironman message, look below!

buradaki adımları uygulayarak güncelleyebilirsin :D

belgelerime giriyorum ama gfx_overhaul_ironman.mod yok sadece gfx_overhaul_ironman diye bir sıkıştırılmış dosya var.onuda notepad ile açamıyorum. Benim dosyalarmı eksik ?
Ara
dosyaları upload edip atayım

[+] 1 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
osmanlıyı yenebilmek için cwnin 2k daha borcunu kapatmasını bekliyorum rusya gelmiyor. potansiyel olarak zaten yenecek güçteyim fakat yine de işimi sağlama almak istiyorum. this is persia gelir mi
GRldqN.jpg
Ara
O Ottomanen seni tokatlar nereye potansiyel yenecek güçtesin mütto şart.
Ara
(28-04-2016, 22:58)Total Warcı : osmanlıyı yenebilmek için cwnin 2k daha borcunu kapatmasını bekliyorum rusya gelmiyor. potansiyel olarak zaten yenecek güçteyim fakat yine de işimi sağlama almak istiyorum. this is persia gelir mi

@total-warcı
ai bonus veya ironman ise  otto rahat döver ama ai bonus ise daglarda savaşırsan kazanılır ben olsam bukharadı omandı bu taraflara genişleyebildigim kadar genişler askeri ideaları döşeyip osmanlıya dalardım illa şu sıralar dalacam diyorsan biraz ekonomini geliştir ülkeyi nadasa bırak hiç paran yok 

ayrıca yeteri kadar favorun varsa ülkeleri savaş için hazırlayabilirsin savaşa katılmaya daha destekli olurlar
tavsiye olarakta osmanlıyı parçalamaya çalış isyanlar çıkar ülkeler bağımsız kalsın osmanlıdan
p8RNv0.png
Osmanlı şu an çok güçlü duruyor bence saldırma.Hindistana inebilirsin senin için daha hayırlı olur :D

Ordu durumlarını bilmiyorum ama Osmanlının rahat 150k askeri var gibi duruyor (benim oyunda Osmanlı hemen hemen bu sınırlardayken 250k ordusu vardı.)
ama tabi CW de güçlü duruyor onların ordusuyla senin ordu birleştiğinde Osmanlıyı geçebilirsiniz.
Benim oyunlarda böyle araya bir ülke alıp saldırınca o ülke bütün ordularını bana yolluyor genelde onada dikkat et CW ordularını bekle.
Ara
21BZLN.jpg

İlk kez Rusya oynuyorum.
Danimarka isveçten tokadı yerken ipten alıp üstüne bu hale gelmelerini sağladım.
Odoyev denilen güneydeki minik devlet vasıtasıyla litvanyadan bol bol toprak aldım.Şimdide yine aynı devlet vasıtasıyla kazan devletine savaş açıp güneyi temizlemeyi planlıyorum(kazan devletine direk savaş açmama nedeni timur. şimdi 1 ülkeyle savaşmak varken neden gereksiz yere timura orduları kestireyim ::D )
Kurlandiya ve danimarka müttefik. 
Teknolojik olarak çevreme göre ilerde sayılırım o yüzden orduları benim ordulara çok zarar veremiyorlar.zaten 45k asker var etraftaki hiçbir ülkede bu kadar büyük ordu yok .
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
novgorodu tamamen alsaydın güzel olurdu.
Ara
tahminleriniz oldukça yanlış. ottonun askeri bir ideası adamakıllı yok sadece 5 disiplini var jannisary eventi bile gelmedi. morali deseniz 4.5 iken benim 6. askeri deseniz 100 k ya var ya yok yani cw borcunu kapadığı an %100 lük bir ws ile antlaşma imzalayıp kutsal topraklarımızı alacağım. tabii bunlar olmadan önce hindistana iyice inmeyi planlıyorum.
Ara
(29-04-2016, 22:20)Total Warcı : tahminleriniz oldukça yanlış. ottonun askeri bir ideası adamakıllı yok sadece 5 disiplini var jannisary eventi bile gelmedi. morali deseniz 4.5 iken benim 6. askeri deseniz 100 k ya var ya yok yani cw borcunu kapadığı an %100 lük bir ws ile antlaşma imzalayıp kutsal topraklarımızı alacağım. tabii bunlar olmadan önce hindistana iyice inmeyi planlıyorum.

ai bonus yok sanırsam ?
p8RNv0.png
ben her zaman ironman oynarım ;)
Ara
(29-04-2016, 22:36)Total Warcı : ben her zaman ironman oynarım ;)

Tamam o zaman tahmin yanlış değil şuan savaş açarsan osmanlı seni tek başına rahatlıkla döver savaşı yenersin doğru ama bu sana çok pahalıya patlar
p8RNv0.png
C576BADD2BAF64028648B54A81546AD417D7B1F0

5AA9FB7D898C7513F98F347802D780F30BFBA75F

İnternetim yokken sıkıntıdan Hamburg ile Almanya'yı kurduğum oyun, başta özgür şehir olduğum için rahatlıkla exploration idea'larını alabildim, tabii HRE içersindeki küçük fırssatları da değerlendirdim (Savaştan çıkmışken Hansa'ya saldırmak gibi) ardından casus belli olmadan İrlanda'daki prensliğe saldırdım, oradan Colonial range yetince Amerika'ya geçtim The New Homeland modu ile başkenti Manhattan'a taşıdım ve koloni hızlandıran event ile hızlıca geliştim, herkesden önce Karayipleri aldım, yaklaşık 500 development değerine ulaşınca Almanya'ya yoğunlaştım, Brandenburg-Bohemya ikilisi çok zorluyordu şansıma Bohemya Rusya PU'suna düştü Brandenburg yanlız kaldı bende kolayca ilerledim.

@Duman Bana Thirteen Colonies ile Amerika'yı fethet dedin ama, bu da olur sanırım :P
[+] 2 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
512AB93C52971E5B191E78768E36AE0743356BF01.14 den rusya oyunum.
Ara
bu savaştan sonra 10 yıl içinde isyanları ve borçları kapatıp tekrar dünyadaki gücümüzü koruduk

57bD5R.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.