EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
eyvallah @PCOyun
Ara
world conquest deniyorum.1730 lardayım. diplomatic power yetiştiremiyorum.anlaşmalarda diplomatic cost bedeli çok yüksek oluyor.nasıl düşürebilirim anlaşmaların cost bedelini.son seviye advisor var ve diplo focusa verdim puanı.bunun dışında diplomatic power kasmanın bir yolu var mı?
Ara
Normalde Imperialism açtıktan sonra ya da öncesinde Holy War kullanarak unjustified demands etkisini yok saymak mümkün fakat tahminim Holy War kullanmadığınızdan ve Imperialism de açmadan önce aşırı yüklendiğinizden sıkıntı yaşıyorsunuz. Normalde en rahat çözme yolu bu saydığım iki şey, ayrıca savaşlarda birincil hedef dışında anlaşma yaptığınız kişilerle savaş sebebi fark etmeksizin unjustified demands etkisi yersiniz, ona da dikkat etmek lazım.
WhaW8Am.gif
Ara
holy war dediğiniz religious ıdea ile alınan casus belli değil mi? öyleyse onu hiç kullanmadım. bir de ımperialism açmak derken son institutions olan mı?
Ara
İkisi de casus belli. İlki evet, Religious ile alınan. Diğeri ise 23. diplomatik teknolojide açılan casus belli.
WhaW8Am.gif
Ara
tamamdır teşekkürler.
Ara
Yeni guncelleme ve ek paket ne zaman gelicek belli mi ? Osmanli icerigi olmasindan dolayi almak istiyorum ama 100 lira olmasi da canimi sıkmıyor degil
Ara
Duyurulmuş bir tarih yok fakat önümüzdeki ay içinde çıkacaktır diye tahmin ediyorum.
WhaW8Am.gif
Ara
(27-03-2023, 20:01)PCOyun : Duyurulmuş bir tarih yok fakat önümüzdeki ay içinde çıkacaktır diye tahmin ediyorum.
18 nisan dıye gırmısler
Ara
(12-03-2023, 00:57)raskol : world conquest deniyorum.1730 lardayım. diplomatic power yetiştiremiyorum.anlaşmalarda diplomatic cost bedeli çok yüksek oluyor.nasıl düşürebilirim anlaşmaların cost bedelini.son seviye advisor var ve diplo focusa verdim puanı.bunun dışında diplomatic power kasmanın bir yolu var mı?

cor   yoksa topraklarda  daha yüksek diplomatik puan harcıyorsun
Ara
Colonisti kendı topragımıza  atınca   tahmını   kac dev kazanabılıyoruz  mantıklımı  +20 30  40 dev  topraklara atsak  faydalı olabılırmı  dusuncenız nedir
Ara
(06-04-2023, 20:41)alemdarpasa : Colonisti kendı topragımıza  atınca   tahmını   kac dev kazanabılıyoruz  mantıklımı  +20 30  40 dev  topraklara atsak  faydalı olabılırmı  dusuncenız nedir
Yıllık dev kazandırma olasılığı vardı yüzde 5 mi neydi değişmediyse, ayrıca 1 dev ekliyordu yanlış hatırlamıyorsam, o mekanik eklendiğinde tek amacı kolonileştirecek toprak kalmadığında kolonist boşta durmamasıydı, kolonize edecek toprak oldukça kullanılması gereksiz bir özellik kısaca.
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-04-2023, 00:47)Legnica :
(06-04-2023, 20:41)alemdarpasa : Colonisti kendı topragımıza  atınca   tahmını   kac dev kazanabılıyoruz  mantıklımı  +20 30  40 dev  topraklara atsak  faydalı olabılırmı  dusuncenız nedir
Yıllık dev kazandırma olasılığı vardı yüzde 5 mi neydi değişmediyse, ayrıca 1 dev ekliyordu yanlış hatırlamıyorsam, o mekanik eklendiğinde tek amacı kolonileştirecek toprak kalmadığında kolonist boşta durmamasıydı, kolonize edecek toprak oldukça kullanılması gereksiz bir özellik kısaca.
+1
Ara
1,35te gelecek olan görev ağaçlarını dlcyi almadan da oynayabiliyor muyuz?
Ara
Hayır, yanlışım yoksa görev ağaçlarının tamamı DLC'ye özel. Ücretsiz yama ile gelen içeriklerin çoğunluğu eski yamalara eklemeler ve benzeri geliştirmeler içeriyor.
WhaW8Am.gif
Ara
osmanla yeni dlcde eyaletleri core eyalette tutmakta fayda varmı yoksa ilhak mı etmeliyim
Ara
Late game de gov capin rahatlayana kadar eyalet olarak tutmalısın, eğer değişmediyse masrafsız olarak %20 de olsa mampower ve force limit kazandırıyor çeşitlili idea, hükümet reformu vs modifierlarla bu oran artıyor sanırım (Vassal force limit contribution vs.)
[+] 1 üye 1Manascı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
okey :)
Ara
Annex atılmayacaksa Core Eyalet yapmanın çok mantığı yok, normal eyalet ile aynı bonusu veriyor fakat savaşlara çağrılamıyor.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
456gbsw.png

şu hatayı nasıl düzeltebilirim
Ara

Konuyu Okuyanlar: 34 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.