HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Yok o değil. Savaşma olayı yani
Ara
Soruyorum, bu konu niye rehberler bölümünde?
(20-02-2017, 21:35)Kirpi : Bununla alakalı bir konu mevcut.

https://forum.strategyturk.com/konu-hoi4...a-cevaplar

@napolyon94

Heeee o zaman konuyu kilitleyin veya silin görmemişim :)
Ara
Birleştirdim.
(20-02-2017, 21:40)BoraTR :
(20-02-2017, 21:35)Kirpi : Bununla alakalı bir konu mevcut.

https://forum.strategyturk.com/konu-hoi4...a-cevaplar

@napolyon94

Heeee o zaman konuyu kilitleyin veya silin görmemişim :)

senin canın sağolsun :)
Ara
Merhaba arkadaşlar. Size bir soru sormam lazım. Askerler ile düşmanlara saldırıyorum ama güçleri sürekli azalıyor ne yapmam lazım güçlerini yüksekte tutmak ve azalmamasını sağlamak için ?
Ara
(09-03-2017, 22:34)Murathan59 : Merhaba arkadaşlar. Size bir soru sormam lazım. Askerler ile düşmanlara saldırıyorum ama güçleri sürekli azalıyor ne yapmam lazım güçlerini yüksekte tutmak ve azalmamasını sağlamak için ?

Güçten kastın yeşil çizgi organizasyon ise o zaten savaştıkça azalır savaştan sonra bekletmen gerekiyor ama eğer Turuncu çubuğu diyorsan o birliklerindeki asker sayısını ve ekipmanları gösteriyor.Ekipman stokla ve manpower'a dikkat et... İkisininde azalamsını etkileyemezsin ama organizasyonun maksimum sınırını arttırabilirsin araştırmalar ve doğru tümen dizaynlarıyla...
Ara
Arkadaşımla oynarken oyuncular eş zamanlı değil hatası geliyor ingilizce yazılar çıkıyor aynı ülkede oynuyoruz ondanmıdır acaba yardımcı olabilirmisiniz.

Onda daha önce şeyler oluyor az önce farkında olmadan oynamaya devam ettik ingiltere sınırları deşmiş tekrardan toparladım tekrar geldi ne yapmalıyız bilen varmı ?
Ara
(11-03-2017, 16:47)loylidw : Arkadaşımla oynarken oyuncular eş zamanlı değil hatası geliyor ingilizce yazılar çıkıyor aynı ülkede oynuyoruz ondanmıdır acaba yardımcı olabilirmisiniz.

Onda daha önce şeyler oluyor az önce farkında olmadan oynamaya devam ettik ingiltere sınırları deşmiş tekrardan toparladım tekrar geldi ne yapmalıyız bilen varmı ?

Anladığım kadarıyla oyunla değil bağlantıyla alakalı bir sorun yaşıyorsunuz oyun hızını azaltırsanız sorununuz çözülebilir .
Ara
Bi bölgedeki yetersiz ikmal ve askerler deki yıpranma sorununu nasıl çözeriz alt yapı full her yerde limanlarda var ama yinede çözemedim
Ara
Yetersiz ikmal sorununu nasıl çözebiliriz alt yapı full durumda ama yinede sorun veriyor
Ara
Bölgedeki asker sayısı fazladır azalt. İkmal harita modunda görürsün detayları.
Ara
(13-03-2017, 00:31)Rahmannn42 : Yetersiz ikmal sorununu nasıl çözebiliriz alt yapı full durumda ama yinede sorun veriyor

Savaşta yorulmuş yada çok zayiat vermiş birimleri geri çek bölgeden iyi durumda olanlar kalsın bir bölgeye çok fazla birlik yığarsan en üst seviye altyapı bile kaldırmaz...
Ara
İnanın tüm birlikleri farklı bölgelere dağıtttım hatta o bölgedeki fabrikaları bile kaldırdım ama yinede olmadı aynı sorun devam ediyor
Ara
Egzersizi kapatmayi unutmus olabilirmisin?
Ara
Yeterli ekipmanın var mı peki ?
Ara
Resim alabilirsen iyi olur oyundan deriz hemen ne eksik...
Ara
Şu an %40 indirim var. Almamı önerir misiniz? Öğrenmesi zor mudur, karışık bir oyun mu ? Başlangıçta hangi ülkeyi önerirsiniz?
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
(24-03-2017, 19:52)GamerGenc : Şu an %40 indirim var. Almamı önerir misiniz? Öğrenmesi zor mudur, karışık bir oyun mu ? Başlangıçta hangi ülkeyi önerirsiniz?

Başka strateji oyunlarıda oynadıysan zor geleceğini zannetmiyorum.Serinin en kolay oyunu...
Başlangıç için eğer Major dediğimiz süpergüçlerden birini oynayacaksan Almanya en mantıklısı olur.Fransa BK felan alışman daha uzun sürer.Minor daha küçük ülkeler istiyorsan ben her zaman Romanyayı tercih etmişimdir.
Ara
(24-03-2017, 19:52)GamerGenc : Şu an %40 indirim var. Almamı önerir misiniz? Öğrenmesi zor mudur, karışık bir oyun mu ? Başlangıçta hangi ülkeyi önerirsiniz?

Eu4' de göre daha basit öğrenmesi ve oynaması, fakat hoi4 komple çatışma içeriyor, bir devleti uzun dönemde yönetmeyi bekleme :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.