Victoria 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(25-12-2018, 00:01)cennaro : Aslında soracak çok soru var ama şimdilik;

1. Ordu ve savaş mekaniğini nasıl yapmak lazım nelere dikkat etmeli? Rehberlere baktım o kadar oynadım ettim şu savaş işini beceremiyorum, iyi sayılardaki ordum çabucak tükeniyor.
2. Rejim değişiklikleri nasıl oluyor? Monarşiden faşizme/komünizme geçiş mesela?
3. Ticaret stok işlerini de bir türlü oturtamadım ama o başlı başına bir mesele tabii.

1) Singleplayerda ordu duzenin cok bir onemi yok. Genelde Ordunun yarisini normal piyade(infantry), gerisini agirlikli olarak topcu, hizli sehir isgal edilmesi icin 2-3 engineer, diger kisimlar icin atli birlikleri tercih edilebilir. Ilk baslarda ordunun tukenmesinin sebebi ordu duzeni degil acayip derece ordunun attrition yemesi. Ozellikle col gibi arazilere orduyu sokarsan zaten attrition ile ilgili teknolojilerde acik olmadigi icin (Medicine,Army hospital vs) cabuk eriyor.

2) Monarsideden dedigin rejimlere gecis ancak devrimle olur. Bu akimlar ciktiktan sonra ilgili rejimleri destekleyen isyancilar baskenti isgal ettikten bir sure sonra rejim degisir. Monarsiden, demokrasiye gecis mumkun degil. Monarsiden, Parlementer Monarsiye gecis reformlarla mumkun.

3) Ticaret stok olaylari genellikle otomatik pratikte o islerden anlamanin cok onemi yok. Ama yinede genel olarak 2 pazar var. Biri Global pazar digeri ise ic pazar(common market) Kendi populasyonun ilk olarak ihtiyacini ic pazardan karsilamaya bakar. Karsilayamazsa global pazardan almaya calisir. Global pazara erisim ise senin prestijin ve great power siralamana baglidir. Ayrica sphere e aldigin diger uluslarin marketi senin direk ic marketine baglanir ve gp siralamana bakmadan direk o ulkelerin marketlerine erisiminin olur.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Victoria 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Yazar: Sezar - 25-12-2018, 01:38

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.