Blog: 31/01/2019 - Forum Makaleleri #12: Eski Dostlara Veda
Ben 2013 yılında TWT ye üye oldum. (Nickim Royal Guard'dı tanıyanlar vardır belki) Forumun son 2 senesinde (2013-2015) aktif olarak vardım.

Her ne kadar herkes (sebebini ben tam bilmiyorum) siteyi yermiş olsa da şunu kabul etmek gerekir ki spesifik olarak TW oyunlarına odaklanmış olan bir site olmasına rağmen bütün strateji oyunlarını kapsayan günümüz Strategyturk'ünden daha aktif ve canlı bir siteydi.
Bugün biz St de TW oyunlarıyla etkinlik yapmaya kalktığımızda aedileler dışında (onlarda 3-5 tane TW aedilesi) katılan pek olmuyor. Yani ST nin Total War bölümü esasen ölü gibi hatta belki o bölüm TWT nin şu anki halinden bile daha az etkileşim alıyodur. (Bunun sebebi birazda TW oyunlarının eski cazibesini kaybetmesi olabilir tabi, ben bile aedile olduğum zamanlarda multi etkinliklerine çok istekli olmadan katılıyordum)

2015 yılında forum ilk kapandığı andan itibaren keşke bi daha hiç açmasalardı, açmasalardı da üyelerini artık yeni bir oluşum olan St ye yönlendirseydi, forum arşivlerindeki sürüyle yararlı konuları ST ile paylaşsalardı. Hatta gelip bizim gibi ST ye üye olup bu forumun TW bölümünde yeni icraatlar yapsalardı.
Şu an benim TWT de var olduğum sürede forumda aktif olarak var olan çok az kişi ST ye kalıcı olarak geldi. Belkemiği denilecek üyelerin çoğu gelmedi. Gelenlerinde çoğu 3-5 mesaj atıp gittiler. Ama bu adamlar 40 yılda bir TWT de yorum atarlar hala eskileri özledik falan filan diye. Halbuki burda adam gibi açık olan artık kocaman olmuş bir oluşum var. Eskide kalmanın ne anlamı var, gelsenize burdaki TW bölümünü büyütmeye :P

Neyse, resmen TWT nin ilk 9 senesindeki emek çöp olacak. Yeni açacakları siteden de bi hayır gelmez. Zaten artık spesifik olarak TW ile işlerin yürümeyeceğini anlayıp ST gibi genel bir forum açarlar diye tahmin ediyorum. Ama bu saatten sonra artık içerik bakımından bu kadar büyümüş, yönetimi iyice düzene girmiş bir ST ile rekabet edebileceklerini sanmıyorum.
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
31/01/2019 - Forum Makaleleri #12: Eski Dostlara Veda - Yazar: Royal Guard - 01-02-2019, 01:05

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.