yapay zeka hala sıkıntılı
Oyun mekanikleri derin ve zorlu olsaydı yapayzekanın sıkıntısını farketmezdiniz bile daha oyunu kavrayamamışken. Hearts of iron 3'ü çok oynamadım hatta oynadığımda hehalde 9-10 yaşında falandım o zamandan beride oynamadım ama çok zor olduğunu hatırlıyorum. Hoi4'e ilk başlar başlamaz hemen mekanikleri kavramaya başlamıştım.
Yani yapayzekayı yavaştan geliştirirler ama üstün körü körü birşeyler beklememek lazım. Zaten oyunun mekanikleri başlı başına çocuk oyuncağı. Ben 6 milyonluk yunanistanla koskoca coğrafyada savaşırken manpowerin varlığını bile farketmedim bizansı kurdum ardından milyonlar geldi.
Kaldıki eğer zorlu ve derin oynanış mekanikleri olsaydı oyun geliştiricileri yapayzekayı buna göre programlayacağı için haliyle çok zorlanacaktınız. Hoi4 çok zor diyecektiniz ama geliştiriciler herkes oynayabilesin diye bu oyunu süper mario oyunu yaptılar.
Ben yinede seviyorum bu oyunu. Çünkü konsepti hoşuma gidiyor. Oynarken roleplay yapmak. Sovyetlerle berline yürümek yada almanlarla çılgın blitzkriegler yapmak. Küçücük yunanistanla anadoludaki allies ordularını paketlemek ve bizansı kurmak. Yani bu kadar. Onun haricinde hani derin stratejiler yapayım kendimi general gibi hissedeyim bu oyun zekamı zorlasın diye oynancaksa zaten oynanmaz.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: tiger1944 - 22-04-2019, 18:10
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: Sezar - 05-06-2019, 12:57
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: villager - 05-06-2019, 13:00
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: Lothebork - 05-06-2019, 13:07
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: Alduin - 07-06-2019, 05:14
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: turkish lokum - 07-06-2019, 10:43
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: Alduin - 07-06-2019, 13:23
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: Semavi7 - 07-06-2019, 14:21

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.