yapay zeka hala sıkıntılı
Hearts of iron 4'ün becerilmeyecek bir yanı yok aslında. Bir çözdünmü çorap söküğü gibi gerisi geliyor. Benim bu oyundan beklentim daha derin oynanış mekaniklerinin olmasıydı ve bunun zorlu olmasıydı. Hani gerçekten o ülkeyi siz yönetiyorsunuz hakimsiniz gibisinden. Tek bir mekaniğin içinde bile birçok değişken olmalıydı. Çok daha farklı şeyler eklenebilirdi. Aklımda az çok şekilleniyor böyle fakat anlatamıyorum anlamışsınızdır.
Yani kısaca hearts of iron 4 oynanırsa rp için oynanır. Hani bu oyunda zekamı kullanam büyük strateji yapayım diye bir olay yok. Bu arada sanırım istediğim türde bir grand strategy oyununun bu konseptte örneği yok. Keşke olsa. Ama olacağını sanmam. Paradox böyle bi oyun yapsa gary grigybs war oyunuyla aynı kaderi taşırdı herhalde. Paradox gibi paragöz firmalarda böyle risklere girmez çekirdek kitle için.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: tiger1944 - 22-04-2019, 18:10
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: Sezar - 05-06-2019, 12:57
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: villager - 05-06-2019, 13:00
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: Lothebork - 05-06-2019, 13:07
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: Alduin - 07-06-2019, 05:14
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: turkish lokum - 07-06-2019, 10:43
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: Alduin - 07-06-2019, 13:23
yapay zeka hala sıkıntılı - Yazar: Semavi7 - 07-06-2019, 14:21

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.