Sohbet: RetroOyun Sohbetleri #3: "90'lı Yılların Strateji Oyunları"
(10-06-2019, 13:54)napolyon94 :
(09-06-2019, 21:55)Voidian : Bana kalırsa hikayeden ziyade lore önemli. Strateji oyunlarında da bu geçerli, oynadığım her oyunda üzerine düşülmüş bir lore olmasını isterim.

Bir kitap serisinden uyarlama olmadıkça hiç bir strateji oyunu o beklentiyi sunamaz. Belki bethesda gaza gelip Elder Scrolls RTS filan çıkarabilirse belki :) 

Ben strateji oyunlarından gram hikaye beklemiyorum, zaten kendi hikayemi kendim yaratabildiğim için strateji oyunlarını seviyorum. HoI4 gibi boş bir sandbox grand strateji oyununu da bu sebepten çok sevdim.

Aklımdaki düşünceleri çok güzel bir şekilde aktarmışsın. Bu konuya kesinlikle katılıyorum. "Kendi hikayeni yaratabilmek" kısmı belki de benim için en önemli kısımdır. Ben oyunları kendi hikayemi yazmak için oynarım. Kalemle yazılan hikayeleri gözlemlersiniz ancak bir oyunla yazarsanız kendiniz de bu hikayenin içinde yer alma fırsatına sahip olursunuz. Elbette benim naçizane düşüncelerim ancak ben genelde hikayeli oyunlarda sıkılıyorum. Oynadığım oyunlar beni özgür bıraksın isterim. O yüzden de siz AoE'nin campaigninden konuşurken konuya Fransız kalırım mesela. İlk oyunum AoE'ydi, hâlâ oynarım, ancak hayatım boyunca bir saatten fazla campaign girmedim. Kesinlikle zevkler farklı. Buna katılıyorum ve saygı duyuyorum.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RetroOyun Sohbetleri #3: "90'lı Yılların Strateji Oyunları" - Yazar: Attila the Hun - 10-06-2019, 18:54

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.