Sizce Liselerdeki Tarih Dersi Yeterli mi ?
Bizim zamanımızda lisedeki tarihin adı bile Millî Tarih'ti. Çok milliyetçiydik biz çok... :p

Devletin eğitime kaynak ayırmasının en önemli nedeni şudur zaten:

(19-01-2016, 09:01)Ahrep : Çocukların milliyetçi olmaları gerekir. çok çalışmaları ama zamanı gelince vatanı için göz kırpmadan can vermeleri zeki kardeşlerimizin Avrupa' Amerika'ya kaçmamaları için gereklidir.

Çalıştır, sömür, zamanı gelince bir hiç uğruna ölmeyi göze alabilecek ve bunu marifet sayabilecek kıvama getir, yaşını doldurunca da ver üç beş kuruş emeklilik, sussun.
Ha işte, devlet için eğitim, o kıvamı tutturmanın gerekliliklerinden biridir.
Yoksa, sivrisineğin sindirim sistemini bilmenizle pek ilgilenmez. Düzeni sorgulamayacak kadar bilin yeterli.
Hileci Çinliler, Kahpe Bizans, Üçkâğıtçı Farslar, Kalleş Araplar, Hain Kürtler, Sıcak Su Sevdalısı Ruslar, Yenilince Yenik Sayıldığımız Almanlar vs. bunları belleyin.
Ama asıl Şanlı Türkleri iyi bilin, muhtaç olduğu kudreti asil kanında saklı aziz vatandaşlar!
Felsefe mi? Aman canım, antik çağdan kalma sakallı birkaç dede işte... Hiç ilgilenmeyin demiyorum, hobi olarak yine ilgilenin de öyle çok şey yapmayın.
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
[+] 3 üye uçan erişte nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Sizce Liselerdeki Tarih Dersi Yeterli mi ? - Yazar: uçan erişte - 19-01-2016, 18:38

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.