Spor: Football Manager 2020
header.jpg

Football Manager 2020, Sports Interactive tarafından geliştirilen Sega tarafından yayınlanan bir futbol menajerlik oyunudur. Football Manager 2020'den haberler, ekran görüntüleri, videolar ve üye paylaşımları bu konu altında bulunur.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Oyunu yeni edindim ve ilk fm deneyimim. Daha önce de menajerlik oyunları oynadığım için genellikle çok küçük kulüplerle oynamayı seviyorum. Bu yüzden Chesterfield United'ı aldım. Evet bir sigara markası gibi takım. Hazırlık maçları berbat geçti. Fakat buna karşı tedbirliydim. Hazırlık döneminde ağır kondisyon antrenmanları yaptırdım. Kondisyon düzeldi ve ilk iki maçı kazandık. Bundan sonra ne yapacağım bilmiyorum. İnternetten de bakmak istemiyorum. Kendi başıma bir şeyler öğrenmeyi ve başarmayı daha çok seviyorum ancak oyun menajerlik oyunları içerisinde beni cezbetti.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fm serisine hoş geldin 98 den beri aşığıyım :)
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Uzun süre sonra ilk defa bir FM oynuyorum açıkçası, şu dönemde çok iyi geldi. Oyuna mantıklı bir şekilde başlamak için ortalamanın altı özellikler ile düşük ligteki bir takımla başlamak istedim. Bundan dolayı İngiliz Vanarama North (Ulusal Kuzey Ligi) takımlardan yarı-profesyonel Chester'ı seçtim oyuna başlarken. Kulüpteki iki yılımda iki lig şampiyonluğu ve bir de FA Trophy (FA Cup'dan farklı) kazandık.

Şu an üçüncü yılımdayım ve Sky Bet League One'da (46 maçın 22'sini oynadık) en yakın rakibimize 11 puan farkla birinci sıradayız. Bedelsiz transferler veya çok ucuz transferler ile birlikte kadromuzu genç isimler ile güçlendirmeye odaklandık. Bunun aynı sıra altyapı tesislerimiz kalitesizliği dolayısıyla (özellike U18 takımındaki) genç oyuncularımızı kiralık olarak alt liglerde oynatıyoruz. Şu an için yolumuza Leasing.com Cup ve FA CUP'da yolumuza devam etsek de FA Cup 3. turdaki rakibimiz Chealsea...

Oyun pahalı olduğu için ilk başta demosuna bir göz atmak istedim. Demosuyla yarım sezon oynayabiliyorsunuz. Hoşuma gidince ana oyuna geçtim. Oyuna demo ile başladığım için ilk yılda İngiltere ligleri dışında hiçbir lig yoktu. Demodan sonra ana oyuna geçmeye karar verince Avrupa'daki önemli liglerin en üst seviye liglerini ekledim. Türkiye'de Süper Lig ve 1. Lig de ekli.

2020-2021 sezonu için:
Son Süper Lig Şampiyonu: Galatasaray
Son Şampiyonlar Ligi Şampiyonu: Barça
Son Avrupa Kupası Şampiyonu: İnter
Son Premier Lig Şampiyonu: Liverpool
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 2 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ayın 24'üne kadar epic games'ten ücretsiz alabilirsiniz
omnia fui et nihil expedit
Ara
Eğer çok fazla ilgi olursa forumda bir lig kurup aramızda online maçlar oynamak için bir etkinlik düzenleyebiliriz.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Epic'ten Fm 2020 aldım. Fake isimler ve Almanya için olan dosyaları siliyorum ama epic oyunu başlatırken dosyaları doğrulayıp geri yüklüyor. Bunu nasıl çözebilirim? Veya Epic'in otomatik güncellemesini kapatmanın yolu var mı?

Soruyu sorarken cevabı vermişim. Otomatik güncellemeleri kapatınca oldu.
Ara
Oyunda meden profil resimleri yok hic bir oyuncunun
Ara
Oyunda çoğu ligin lisansı olmadığı için

indir.png
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
İngiltere ligi bile mi
Ara
Oyun keyfini artıracak internetten bulduğum bazı yamaları yazıyorum. Sitelerde yamaların nasıl kurulacağı ayrıntılarıyla anlatılmış. Eğer Epic Games üzerinden oynuyorsanız otomatik güncellemeyi kapatın ki, sileceğiniz dosyalar yüzünden tekrar güncelleme yapılmasın.

Ayrıca oyunda bulunan wonderkidleri bulmak için de aşağıdaki siteyi kullanabilirsiniz. Her bölgeye göre ayrı ayrı liste yapılmış. Maaş, değer, ülke ve yaşları belirtilmiş. En baştaki R ise Rating'i ifade ediyor ve 100 üzerinden değerlendirilmiş. Satır renkleri ise her save için belirtilen ismin wonderkid olma ihtimalini ifade ediyor. Gri her zaman olmayabilir, mor çoğunlukla olur ve diğer renkler de kesin olur anlamı taşıyor.

FM-Scout

Şimdiden iyi eğlenceler dilerim :)
[+] 5 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yüz paketi 16,97 gb mı yoksa gözlüğümün camı mı buğulanmış? Bu arada bu önemli modları bir araya getirdiğin için beni büyük bir zahmetten kurtardın, teşekkür ederim. :grinn:
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet 17 Gb diyebiliriz. 260000 oyuncu için yüksek grafikli fotoğraf olduğu için az çok normal o boyutlar.
Ara
unknown.png

Kupalardaki sert ve zorlayıcı mücadelelerin takımı zorlaması ve kupa maçlarında aldığımız mağlubiyetler takımı biraz sallantıya soktu ve birkaç maç kaybettik fakat kupalardan elenip de yolumuza tek kulvarda devam edince takımın üstündeki yük hem azaldı hem de daha rahat oynamaya başladık. İvmemiz düşüşe geçse de moral bozmayarak toparlanmayı bildik ve şampiyonluk mücadelemizi sürdürdük.

Son yedi maça en yakın rakibimiz ile aramızda 15 puan farkla girdik. Fakat art arda alınan iki mağlubiyet ile şampiyonluğumuzu daha erken ilan etme fırsatını kaçırdık. Şansımıza rakiplerimiz de puan kaybetti ve 11 puan fark ile son 5 haftaya girdik. Ligin dişli takımlarından Northampton'a karşı (sanırım altıncıydı maçtan önce) bitime 15-20 dakika kala bulduğumuz galibiyet golüyle heyecan dolu bu maçtan 3 puanla ayrılarak bir üst lige (Sky Bet League One) doğrudan katılmayı (İlk 3 takım doğrudan üst lige yükseliyor sonraki 4 takım ise playoff oynuyor) garantiledik. Kimse bize şans vermemiş olsa da şampiyonluğu sezonun başından beri istiyorduk. Bitime 4 maç kala ligde 23. sırada bulanan Swindon'a karşı evimizde 2-0 galip gelerek şampiyonluğumuzu ilan ettik.

Her ne kadar Chester FC ile 3 senede başarılı bir grafik çizmiş olsam da artık takımdan ayrılmak istiyorum. Öncellikle İngiltere liglerindeki -özellikle alt liglerdeki takımların aşırı fazla olması nedeniyle- maç yoğunluğu dolayısıyla biraz sıkılmaya başladım. Ayrıca Avrupa kupalarında mücadele edecek bir takım arıyorum. Birkaç takımla görüşmüş olsam da anlaşmaya vardığım bir kulüp olmadı. Türkiye 1. Lig'inde oynayan Altay ile görüşmem de Chester FC ile sözleşmem devam ettiği için bir sonuca varmadı. Sözleşmem bu sezonun sonunda bitiyor bakalım oyun bize ne getirecek...
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 4 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuncu miktarı ve aktif lig ayarlarınız nasıl?
IbnE9P2.gif
Ara
Ben çalışmak istediğim çalışacağım tüm ligleri açıyorum. Takim çalıştırmayacağım ama regen kapasitesi yüksek ülkelerin birinci liglerini database e ekliyorum. Örneğin Brezilya, Arjantin, Kamerun, Belçika, Hırvatistan gibi.
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu açar açmaz önüme öyle çok metin geldi ki bir afalladım. Bir takım öneriniz var mı?
IbnE9P2.gif
Ara
(20-09-2020, 19:07)Attila the Hun : Oyunu açar açmaz önüme öyle çok metin geldi ki bir afalladım. Bir takım öneriniz var mı?
Başakşehir
Ara
Altınordu zorlayıcı ve öğretici benim gözümde. Sadece türk uyruklu kişileri transfer ediyoruz kulübün böyle bir politikası var. Bol bol altyapı kullanacağız. Hedef 1. ligde kalmak. Oyuna sağ bek ve forvet sıkıntısı ile başlıyoruz. Sağ bek mevkisi için alt takımdan faydalanabiliriz. Çünkü sağ bekimiz Barış Alıcı. İlk sezon 1-2 kritik sakatlığı oluyor o yüzden altyapı dedim. Forvet ise olmazsa olmaz kesin bir transfer lazım. Ben genç birini transfer ettim. Bakalım sezon sonu tablo ne olacak.
[+] 1 üye BigUnicorn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Partizan , Leeds United, Dinamo Zagreb özellikle Partizan ve Dinamo Zagreb çok fazla regen çıkartıyor alt yapıdan.
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.