Kral öldüğünde toprakların bölünmesi
Maalesef yasayı geçirmek için gerekli şartları sağlayana kadar beklemen gerekiyor. O zamana kadar bu yasanın yıkıcı etkilerini en aza indirmek için birtakım önlemler alabilirsin. CK3'te denemedim ama CK2'de uyguladığım bir taktik; 1 erkek çocuk sahibi olduktan sonra boşanmak ve geri kalan çocuklarımı sevgililerimle yapmaktı. Eğer meşru çocuğumun başına bir şey gelirse sıradaki gayrimeşru çocuğu meşrulaştırıyordum, hem veraseti güvene alıyor hem de bölünmenin etkilerini nötrlüyordum. Bu biraz "gamey" bir taktik ama denenebilir.

Onun dışında, biraz maliyetli olsa da "Verasetten Men Et" etkileşimini kullanabilirsin. Çocuklarını rahiplik yemini etmeye zorlayabilirsin. "Bekarlık Yemini Et" kararını seçerek bir daha çocuk sahibi olmayacağından emin olarak var olan vârisinin tek erkek çocuğun olarak kalmasını sağlayabilirsin. Eğer Sadist özelliğine sahipsen kendi çocuklarına karşı düşmancıl planlar kurabilirsin, böylece ileride sorun çıkaracağını düşündüğün çocukları toprakların dağıtılmadan önce ortadan kaldırabilirsin.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Kral öldüğünde toprakların bölünmesi - Yazar: Attila the Hun - 25-11-2020, 21:31

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.