[MP] Victoria 2 - HPM Multiplayer: Aralık 2020
Wappen_Deutsches_Reich_-_K%C3%B6nigreich...ses%29.png
Prusya

Tüm cihan devletlerine barış ve huzur dolu bir yüzyıl diliyorum. İster kral, ister köylü olsun, dünyada en mutlu insan evinde huzur olandır. Sizleri huzura davet ediyorum. Avrupa medeniyetinin korunması bizim için en büyük siyasi emeldir. Bizimle dostane ilişkiler kurmak isteyen ve bizimle ekonomik olarak ilişkiler kurmak isteyen tüm devletlere kapımız kıvançlı duygularla açıktır. Biz huzuru ve mutluluğu tercih ediyoruz. Alman ulusu hususunda amali siyasiyemiz Zollverein birliğini yüceltmektir. Alman ikiliği umarız ki sulh ile sona erecektir. Şunu biliriz ki iyilik ekseriyetin reyine göre taayyün etmez. Şunu da ayrıca biliriz ki iyi olmak için kuvvetli olmak icap etmez.

Belçika devleti tiyatro sahnesinden doğmuş genç bir devlettir bu konuda Fransa ve Hollanda devletlerine itidal tavsiye ediyorum. Umarız ki bu husus da sulh içinde sonuca bağlanır. 

Bir memlekette kuvvei askeriye şüphesiz o memleketin tamamiyeti mülkiyesinin ve istiklali saltanatın en büyük zamanıdır; fakat o kuvvet zamanı harbe mahsus bir kuvvettir. Zamanı sulhte o kuvvete yardım edecek ve memlekete hariçten gelecek muhatarat ve mehalikin önünü almayı düşünecek bir kuvvet vardır ki, ona da Nezareti Hariciye denmiştir.

Bir araya gelmek bir başlangıçtır, beraberliği sürdürmek bir ilerleme… 
Buyrun beraber başlayalım ve ilerleyelim!
[+] 8 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Victoria 2 - HPM Multiplayer: Aralık 2020 - Yazar: Wayfear - 09-12-2020, 22:09
vic2 mp - Yazar: SENCER TÜRK - 24-01-2021, 17:41

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.