[MP] Stellaris - Multiplayer: Temmuz 2021
4g576t23ku.jpg

Strategyturk Temmuz 2021 Stellaris etkinliğine hoş geldiniz.
Etkinlik İşleyişi
  • GM : @Selene
  • Oyun Günleri: Perşembe.
  • Oyun Saatleri: 21.00 - 00.30
Etkinlik Ayarları
  • Galaksi Boyutu: Medium (Katılıma göre değişiklik gösterebilir)
  • Galaksi Şekli: Elliptical
  • Teknoloji & Gelenek Maliyeti: 0.75x
  • Geçiş Tarihleri: 2250 - 2300 - 2400
  • Yaşanabilir Gezegen: 0.5x
  • Gateway ve Wormhole Sıklığı: 0.5x
  • Hyperlane Sıklığı: 1.x
  • Ayar önerilerinizi bekliyoruz.
Etkinlik Kuralları
  1. Oyuncular imparatorluklarının etiklerine ve civiclerine göre uygun oynamalıdırlar.
  2. Oyun içerisinde herhangi bir bug, exploit vb. oyun açığından yararlanılamaz, nation-ruining sayılabilecek davranışlar sergilenemez.
  3. Oyuncular bağımlı imparatorluğu veya aynı federasyona üye olan imparatorluklardan geçmeden ulaşamayacağı imparatorluklara savaş açamaz. Bu kural sadece sistem kaybına yol açacak savaşlar için geçerlidir.
  4. Oyuncuların oyuncu bağımlı imparatorluğu olamaz, savaşla bağımlı imparatorluk yapılamaz.
  5. Birden fazla oyuncunun yer aldığı savaşlarda barış antlaşmalarının çoğunluk tarafından onaylanması gerekir, savaş lideri oyuncunun barış koşullarını müttefiklere söylemesi gerekir.
  6. AI'lardan favor alınamaz.
  7. Oyuncular içinde bulundukları federasyonlar savaşa girdiğinde savaşa yardım etmelidir.
  8. Bir federasyondaki ülke sayısı oyun başındaki oyuncu sayısının üçte birinden fazla olamaz. Küsürat yukarı yuvarlanır.
  9. Fallen Empire'lar oyuncu federasyonuna alınamaz.
  10. Oyuncular oyun gününden önce imparatorluklarının resmini konuya atmalıdır, haritada karışıklık olmaması için başka oyuncuların seçtikleri renkleri seçmemeleri önerilir. 
  11. Common ground, Hegemony ve Lost Colony originleri oyuna istenmeyen ai'lar eklediğinden dolayı yasaktır.
  12. İlk 30 yılda oyunculardan koloni fethedilemez.
  13. Early/mid/late game'de bir imparatorluğun bir savaşta kaybedebileceği koloni sayısı 1/2/3'tür.
  14. Early/mid/late game'de bir imparatorluğun bir savaşta kaybedebileceği kolonisiz sistem sayısı 5/10/20'dir.
  15. Oyuncu imparatorlukları savaşla bölünemez.
  16. Total War ırkları oynanamaz.
  17. Her oyuncunun 20 habitat hakkı vardır. Her normal gezegen kolonileri bu hakkı 2, Ecumenopolis ve Ring World Segmentler 5 azaltır.
  18. Necrophage, Void Dweller ve Shatered Ring kökeni seçilemez.
  19. Kural önerilerinizi bekliyoruz.

Diplomasi Kuralları
İmparatorlukların etiklerine göre yakınlığı belirlenir, bu yakınlık seviyesi yapabilecekleri diplomasiyi belirler
  • Negatif yakınlık: sadece saldırmazlık antlaşması
  • En az 0 yakınlık: bağımsızlığını garantilemek, elçilik, ticaret antlaşması, açık sınırlar
  • En az +1 yakınlık: araştırma antlaşması, göç antlaşması, ortak savaş açma, savunma antlaşması
  • En az +2 yakınlık: federasyon

Yakınlığın Belirlenmesi
  • Her ortak etik +1 yakınlık seviyesi kazandırır. Eğer biri fanatikse +2 ikisi de fanatikse +3
  • Her zıt etik -1 yakınlık seviyesi verir. Eğer etiklerden biri fanatikse -2 ikisi de fanatikse -3
  • Hive mindlar bu kurallara bağlı değillerdir. Machine intelligencelar yakınlık seviyesi belirleme için fanatik materyalist sayılırlar.
[+] 6 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
scad.PNG?width=750&height=484
Ara
Katılıyorum Irkımı yarın eklerim :)
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
katılıyorum.

Irkımı akşam ekleyeceğim.

Scion origin ile başlayabiliyor muyuz ?
Oyunun zorluğu ne olacak ? Ben yeni yeni öğreniyorum cadet'te oynadım.

Üstteki trait hive mind o gözükmemiş

Screenshot_4.png
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
[+] 1 üye KARTAL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.

kxg7f7f.png
[+] 2 üye prokrus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu hafta başlar mıyız ?
Ara
Native uygarlık ayarı da 1.0x olabilir.
Ara
(28-06-2021, 15:23)SkyWolf : Native uygarlık ayarı da 1.0x olabilir.

Olmasin, hatta 0 en iyisi.
Ara
Katılıyorum.st2.jpg
Ara
20210630185734_1.jpg
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20210701004153_1.jpg
ben de trade union olarak katılıyorum
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
giphy.gif
Ara
Etkinlik bugün başlıyor. Ülkesini paylaşmayan katılımcılar etkinlik saatinden önce paylaşsın. @gLo1NN, @kscub
Ara
unknown.png
Ara
Oda kuruldu
id: 90148609228018691
şifre: st
Ara
etkinliğe katılamayacağım.
Ara
Oyun başında nasıl o kadar savaştınız merak ettim.Sebebi neydi ki bölge mi kalmadı iyi bir gezegeni mi paylaşamadınız ?
Ara
(02-07-2021, 12:39)KARTAL : Oyun başında nasıl o kadar savaştınız merak ettim.Sebebi neydi ki bölge mi kalmadı iyi bir gezegeni mi paylaşamadınız ?
Yagmaci ulke kurup gordugu ilk komsuya ilk tanistigi yil savas acma olayı tamamen. Ilk savaş geldiginde daha koloni atmamisim gezegen bulamiyorum. Filo yok. Elimden geldigince savunmaya calistim, bir sistemi kaybettik. Bariscil xenophile ulkeye böyle yapan barbarlara karsi halk ayaklandi. Bilim teknolojik atilimi yapıldı. 1 ana gezegen, 1 koloni olmak uzere toplam 2 gezegen ve kisitli kaynaklar ile savas ekonomisine gectim. Sure biter bitmez kayip sistemlerin geri kazanimi ve daha fazlasi icin savas ilani ve sonrasinda zafer geldi. Ilk savastan sonra oyunun gerisinde tamamen ustunken, ikinci savasin ilanindan sonra 30 yil barista kaldik.

Bir yerden sonra o ilk kanin hesabini tekrar sormak istiyor halk. Evde tutamiyoruz.

Yagma ve talani birakip galaksinin tamamen bos olan kuzey bolgesine yayilabilir bu ulke.
Ara
2260 Galaksi Haritası
20210707195959_1.jpg

Oyuncu Nüfus Dağılımı
chart.png

Galaktik Senato Oy Dağılımı
chart_1.png

Etkinlik bu hafta tatil.
Ara
Scadrial Allomantic Union galaksinin tum halklarinin esit haklarini tanir. Nerede baskı ve zulum duzeni varsa orada yatdima muhtac bireylere esenlik ve baris goturmek, hukumetimiz icin temel bir sorumluluk kabul edilir

Her türlü bagnazlik ve zenofobia karşıtı ulkeyi dostumuz ve ortagimiz goren Scadrial halklari, yardim isteyenleri geri cevirmeyecek ve galakside barbarligin yayılmasına izin vermeyecektir.

Hukumetimiz, galaksi guvenligini kendi insanlarinin guvenligi ile es deger tutar. Ortaya cikabilecek herhangi bir tehditte ilk mudaheleyi yapip en on saflarda savunmayi taahhut eder.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.