Aksiyon: TEKKEN 8

Tekken 8 duyuruldu.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beklentileri düşüren bir fragman olmuş.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Şimdi gelelim asıl yoruma:
  • Fragmandaki Jun'un sadece storymode'da olacağını ve Jin'in "halüsinasyonları" şeklinde hikayeye dahil olacağını düşünüyorum, Tekken 7'de de oyun çıkmadan Kazuya ile Heihachi arasındaki finalden parçalar verilmişti, anlaşıldığı kadarıyla Tekken 8'de Jin Kazuya'ya kaybederken Jun'u görüp Kazuya'yı yenecek. Animelerde yenilen kahramanın arkadaşlarını hatırlayıp flashback sonrası kötü karakteri yenmesi gibi.
  • Bir ihtimal oynanabilir karakter olarak Jun'u ekleyebilirler fakat hikayede karşılığı olmayacağını düşünüyorum, eğer gerçekten hikayede Jun'u geri getirirlerse hikaye negatif etkilenir.
  • Jin'in bariz "iyi adam", Kazuya'nın bariz "şeytan" yansıtılması talihsiz olur zira iyi adam Jin 5. oyunun fragmanında dünya savaşı başlatmıştı. Karakterleri gri tutabilmeleri iyi olur ama zannetmiyorum.
  • Paul yine Tekken 4'teki gibi kimlik bunalımı yaşıyor görünüyor, 5-6-7'deki comic relief Paul yerine kimlik bunalımı yaşayan Paul'u tercih ederim fakat saç stili SF6'nın posterboy karakterini fazla andırıyor. (SF6 Luke/Tekken 8 Paul)
  • Fragmandaki Law, büyük ihtimalle baba Law değil oğul Forest Law. Tekken 3'te Forest Law vardı ve öyle devam etmesi gerekiyordu (Tekken 3, bir önceki oyundan ciddi bir zaman farkına sahip olduğu için serinin önceki oyunlarındaki yaşlanmış karakterler yerine onlarla ilişkili genç karakterler geldi Baek yerine Hwoarang, Marshall yerin Forest gibi) fakat nedense serinin devamında baba Law geri dönmüştü, Forest olması daha makul çünkü bu adamlar artık 50 yaşındalar (genç bir Paul gerekiyor) Paylaşılan bir metne göre Marshall Law'mış, talihsiz.
  • Jack'in tasarımı abartı ve gereksiz. Lars'ın "bastır Jin" karakterine dönmesi üzücü olmuş, zaten gereksiz bir karakterdi.
  • Jun'un gösterilmesiyle birlikte Asuka'nın Tekken 5'te planlanan işlevlerinin hiçbirinin gerçekleşmeyeceğini görmüş olduk. Jun'un "kaybolması" sonrası Asuka Kazama kanı taşıdığı için Devil Gene'e zıt bir etkiye sahipti ve absürt bir cinematicte bu işlenmişti, fragmanda o etkiyi Jun yapıyor dolayısıyla Asuka çöpe atılmış denebilir.

Oynanışa gelecek olursak, daha agresif oynanışı teşvik eden yeni mekanikler eklediklerini söylemişler, fragmanda parlayan karakterler bu mekanikle alakalı.

Tekken'in şu ruha geri dönmesi gerekiyor.

Nina duyuruldu.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Yeni mekanikler:

WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-02-2023, 06:51)Duman : Nina duyuruldu.

Announcer çok kötü yalnız. Oyunda da böyle olacaksa üzücü.
hby6qc.gif
Ara
Nina'nın dövüştüğü kişi Paul imiş. Çok garip bir tip yapmışlar, ilk bakışta Paul olduğunu anlayamadım.
76561198034761601.png
Ara

Dinlenebilir.
Parça sürekli tekrarda ama tekrar olmadan önceki son kısım bayağı iyi.
WhaW8Am.gif
Ara
Ara
Stage 10/10
WhaW8Am.gif
Ara
Kazuya pure villain olmuş.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
WhaW8Am.gif
Ara
Tekken 3'ün gerçek kazananı Paul Phoenix'tir, comic relief olmaktan çıkıp saçları da düzeltip Law ile daha az aynı ekranda görünmesi gerekiyor.

Anlaşılan Marshall Law ile Forest Law iyice birleşerek tek karakter haline gelmiş. Law'ın mümkün olduğunca konuşmaması gerekiyor onu da görmüş olduk.
WhaW8Am.gif
Ara
İlk başta karakterlerin isimlerini okuyan kişi kadınmış. Ben bu fragmanların her karakterin kendi tema müziğiyle olması gerektiğini düşünüyorum fakat Tekken oyunları Tekken 3'ten itibaren sürekli düşüşte olduğu için artık bu gibi özelliklere rastlanmıyor. Ek olarak karakter tasarımında her karakterin üzerinde "çok fazla şey" olduğunu düşünüyorum, Tekken 3'te King'in "antrenman" kostümünü bu ne olduğu anlaşılamayan süslü kostüme tercih ederim.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.