Simülasyon: Dyson Sphere Program
header.jpg?t=1665978903

Dyson Sphere Program

Uzayda geçen, gezegenler arası kurduğumuz bir fabrika. Farklı ve geliştirilmiş bir factorio deneyimi.

Steam Linki

ÇIKIŞ TARİHİ: 20 Oca 2021
GELİŞTİRİCİ: Youthcat Studio
YAYINCI: Gamera Games

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel

%E5%AE%87%E5%AE%99%E9%A3%9E%E8%A1%8C%E5%...1665978903
%E8%87%AA%E5%8A%A8%E5%8C%96%E7%94%9F%E4%...1665978903
%E6%98%9F%E7%90%83%E4%B8%89%E5%90%88%E4%...1665978903
%E8%87%AA%E5%8A%A8%E5%8C%96%E7%94%9F%E4%...1665978903
%E6%98%9F%E9%99%85%E7%89%A9%E6%B5%81%E8%...1665978903
Ara
Oyun çok güzel, başına bi kere oturduğum zaman saatlerce kalkamadım. Akıcı olduğu için şunu da yapayım, bunu da bitireyim diyorum sürekli. Oyunda gerçek bir evren var ve her oyuncuğu bir bölgeye atmışlar, erken erişimde olmasına rağmen şu ana kadar kayıtlı 1 milyona yakın oyuncu var. Gezgenler arası seyahat ve kaynak tedariki de gayet güzel olmuş.

Oyun iyi akıyor, çok fazla grind yok, ilerleyebilmek için devasa sayıda üretimler yapmanıza gerek kalmıyor. Ama son kısımları biraz gereksiz uzatmışlar gibi geldi. Bitirmeye çalışıyorum, yeni teknolojileri çok kullanmadan devam ediyorum neredeyse. Ama artık bir süre sonra aynı döngüye giriyorsunuz. Geliştir, araştır, 2-3 parçadan oluşan yeni materyali üret, devam et. Yeni teknolojiler ile farklı şeyler yapılabilir elbette, ama çok çekmediler beni. Oyun şu an ameleliğe dönmeye başladı ufaktan.

Şu noktadayım, ortadaki kalın çizgi ana hikaye çizgisi. 

Dyson_Sphere_Program_Screenshot_2022.12.....28.56.png
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-12-2022, 02:01)elefsar : Oyunda gerçek bir evren var ve her oyuncuğu bir bölgeye atmışlar, erken erişimde olmasına rağmen şu ana kadar kayıtlı 1 milyona yakın oyuncu var.

Burada dediğini tam olarak anlamadım. Oyunun steam sayfasında oyun tek oyunculu gözüküyor da eğer tek oyunculuysa diğer oyuncularla etkileşim nasıl işliyor?
t8nubAh.gif
Ara
(28-12-2022, 09:09)Val Thorne :
(28-12-2022, 02:01)elefsar : Oyunda gerçek bir evren var ve her oyuncuğu bir bölgeye atmışlar, erken erişimde olmasına rağmen şu ana kadar kayıtlı 1 milyona yakın oyuncu var.

Burada dediğini tam olarak anlamadım. Oyunun steam sayfasında oyun tek oyunculu gözüküyor da eğer tek oyunculuysa diğer oyuncularla etkileşim nasıl işliyor?

Etkileşim teorik olarak mümkün gibi gözükse de, pratikte mümkün değil. Galaksiyi gerçek boyutunda yapmışlar, dolayısıyla diğer oyuncunun olduğu yıldız sistemine gitmen neredeyse imkansız. Anladığım kadarıyla galaksi arayüzünde diğer oyuncuların kayıtları var, kendileri yok. O yüzden aslında diğer oyunların kayıtlarını görebildiğimiz bir single player oyun.
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yok benden bu kadar, mor araştırma küpünü yaptım, ama yeşilin istediklerini yerine getirmek çok uğraştıracaktı.

Şu ana kadar geçirdiğim vakitten keyif aldım. İleride bir vakit tekrar deneyebilirim. Oyun oyuncunun imkanlarını QoL unsurları ile kolaylaştırmış ama late game kısmında çok grind var.

Aşağıdaki fotoda çıkan gezegen ana gezegenim, bunun dışında Titanyum için başka bir gezegene daha gidip ufak bir üretim merkezi kurdum. Ana gezegendeki enerji üretimim 160 MW. Toplam enerji tüketimim 2.92 Tj. Performans Testi GPU kullanımı toplam 13.994 unit.

[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alfa sürümünde Factorio'nun base game'ine ulaştığını gördüğümden beri aklımdaydı. Bir kaç arkadaşın yoğun emekle böylesi bir istatistiki üretim tabanlı oyun tasarlaması ayrıca takdire şayan. Bugün ilk kuruluma başladım. Steam'de indirimli, uygun bir fiyata temin edilebilir. versiyon 0.9 aşamasında. Bu hali ile 1.500 saat oynayanların yorumlarını da steam üzerinden görebilirsiniz. Yılsonu tam versiyon çıkarılırsa, gameplay'de yeni rekorlar gelebilir. Meraklısına tavsiye ederim
Ara
Oyun factorio gibi çok fena sardı. Hem işlemciyi aşırı yormuyor hem de çok güzel üretim hatları dizayn edilebiliyor. Fakat elefsarın dediği gibi bi yerden sonra iş çığrından çıkıyor hissiyatı verdi. Şimdilik sarı teknolojiyi açtım ama bundan sonrası için sadece gezegenler değil güneş sistemleri feth etmek gerekiyor gibi bu da biraz emek yoğun bir oynanış olabilir.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.