Hikaye: Aurelius
Cagliari'deki yaşanan olaydan sonra ilk hedefim Tunus'du. Oraya gitmem sadece 2 haftamı almıştı. Tunus'a vardığımda şehrin surları önceki sefere göre güçlendirilmiş ve büyütülmüştü. Uzun bir kuşatma olacaktı. Nitekim beklediğimden uzun çıktı. 6 ay boyunca Şehrin düşmesi için kuşatma yapmak zorunda kaldık. Üstelik şehir deniz yoluyla sürekli gıda ve asker desteği almasın diye donanmayı Tunus'ta tutmam gerekiyordu. Nihayetinde Tunus düştü ve şehri ele geçirdik. 
Z.png   
Şehri ele geçirdiğim an emir ve ailesi esir ettim. İbret olsun diye bütün vücut parçalarını Tunus sahili boyunca kazığa bağlattım. ve yüklü bir miktar para aldım. Nihayetinde Sardinya'ya döndüğümde torunlarımın büyümüş olduğunu gördüm. Torunum Marcus harika bir askerdi sonuçta onu yetiştiren bendim. Oğlumdan adam olmayacağını anlayıp onu zorla manastıra rahip olması için gönderdim. Bu sayede yeni varisim torunum Marcus oldu. Bu nokta'da oğlumdan bahsetmem gerekiyor. Oğlum kötü biri değildi veya zayıf karakterli de değildi. Lakin liderlik vasfı yoktu onda. İşte tam bu yüzden onu manastıra gönderdim. Gelelim uzun süren barış dönemine. Tunus'un ardından tam 21 yıl geçti ve Sardinya artık daha iyi bir yer. Yerel halk artık daha fazla şarap üretiyor , daha fazla ticaretle uğraşıyor ve daha fazla vergi veriyordu. Üstelik bütün bunlar sadece birkaç vergi reformum sayesinde olmuştu. Nihayetinde Sardinya'da Korsika'yı feth edebilecek kadar askerim var artık. Üstelik o barbar Lombard krallığı bir iç savaşın eşiğinde. Eğerki yaşayacak daha ömrüm varsa Korsika'yı feth edeceğim. Lakin ondan önce Viking denen bu barbarlara dikkat etmem gerekiyor.

Tarih: 30 Eylül 813

Bendeniz Marcus Aurelius. Dedem ne yazık ki 2 Ekim 813 yılında hiç belli etmese de stresten vefat etti. İnsanlar onun hayallerinin bana geçtiğini biliyorlar ve bu hayalleri gerçekleştireceğim.
Aut viam invemiam aut viam creo
[+] 1 üye Hanno barca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Aurelius - Yazar: Hanno barca - 31-05-2023, 20:58
Aurelius - Yazar: Hanno barca - 31-05-2023, 22:56
Aurelius - Yazar: Hanno barca - 01-06-2023, 18:12
Aurelius - Yazar: Hanno barca - 01-06-2023, 19:58
Aurelius - Yazar: Hanno barca - 01-06-2023, 23:22
Aurelius - Yazar: Hanno barca - 03-06-2023, 18:08
Aurelius - Yazar: Hanno barca - 03-06-2023, 21:39
Aurelius - Yazar: Hanno barca - 03-06-2023, 23:38
Aurelius - Yazar: Hanno barca - 04-06-2023, 20:28

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.