Ses sistemi önerisi
Selamlar, bluetoothlu 2+1 sistem bakınıyorum. Logitech Z407 2.1 beğendim gibi, ama başka önerileriniz varsa değerlendirebilirim. Teşekkürler.
Ara
Jenerik low-budget hifi tavsiyesi Edifier 1280DB. Şuan güncel olarak 1380 modelleri var. Şuan en ucuza bulabileceğin 1380T. T olanlar DB olanlardan farklı olarak kendi içinde DAC ve optik ses çıkışı içermiyor. Yani direk kendi halinde taktığında DB daha iyi ses verir. Dışardan ses kartı, DAC cart curt ile bağlarsan T olan aslında daha temiz ses veriyor. Özellikle ayrıca subwoofer alıp bassı oradan alırsan fiyatının çok çok üstünde bir performansı olur.

https://www.amazon.com.tr/hoparl%C3%B6r-...B09KMYJJM6

xJ15ovt.png
Ara
(29-06-2024, 16:29)Voidian : Jenerik low-budget hifi tavsiyesi Edifier 1280DB. Şuan güncel olarak 1380 modelleri var. Şuan en ucuza bulabileceğin 1380T. T olanlar DB olanlardan farklı olarak kendi içinde DAC ve optik ses çıkışı içermiyor. Yani direk kendi halinde taktığında DB daha iyi ses verir. Dışardan ses kartı, DAC cart curt ile bağlarsan T olan aslında daha temiz ses veriyor. Özellikle ayrıca subwoofer alıp bassı oradan alırsan fiyatının çok çok üstünde bir performansı olur.

https://www.amazon.com.tr/hoparl%C3%B6r-...B09KMYJJM6

xJ15ovt.png

Sadece beyaz kalması kötü olmuş çünkü kahverengisi çok güzelmiş. Bir miktar büyük ve kaba duruyor ama ses kalitesi olarak logitech'ten daha iyi olduğu herkes tarafından söylenmiş. Ancak benim derdim özellikle bass için subwoofer almaya kalkınca çok daha fazlasını ödemek durumunda kalacağım. Şimdi konu şu, pek müzik dinlemiyorum ama dizi/film ve oyun seslerinde aradaki fark çok bariz midir sence?

Bende neden bu şekilde fiyat farkı var acaba?

DyfT7ev.png
"EDIFIER Studio R1380T 2.0 Raf Hoparlör Sistemi (42 Watt) Gerçek Ahşap Gövdede (MDF). İki LINE IN Bağlantısı. Bas, yükseklik ve ses seviyesi için kızılötesi uzaktan kumanda ve yan kumanda elemanları."
Ara
Sendeki fiyat doğru, benim sepette başka bir şey daha varmış. Z407 nasıldır bilmem ama 1380T direk takıp kullanıldığında diyalog claritysi biraz düşüki onun dışındaki seslerde bassı biraz kısınca yeterli. Bence düzgün bir DAC'a vs. bağlamadan T olanların durumu pek iyi değil. İnternette övülen model daha çok DB olanı. Ayrı subwooferı olduğu için Z407'deki diyaloglar daha temizdir muhtemelen.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.