Tanıtım: Age of Empire 2 Definitive Edition için yeni DLC "Chronicles Battle for Greece"
m9IcRF.jpg
DLC lere doymayan Age of Empires 2 Definitive Edition için yeni DLC "Chronicles Battle for Greece" 14 kasım da oyuncular ile buluşuyor. 
3 yeni devlet ve 21 görevden oluşan bu DLC diğerlerinden biraz farklı olarak Age of Empires 1 in tarih dönemine denk gelen devletleri kapsıyor. 
Buna rağmen 2. oyunun içine eklenmiş durumdalar. Yani anlayacağınız Age of Empires 2, birinci oyunu yutmaya başlamış durumda. Onun tarih aralığına da müdahale etmekte. Ayrıca bu kronik serisi daha devam edecekmiş gibi söyleniyor yakında Kartaca-Roma Pön savaşları senaryosu kesin gelir bence. 
Ahameniş, Atina ve Sparta ile oynayabileceğimiz bu ek paketteki devletler ile ranked yani sıralı maçlarda oynayamıyoruz. Bu DLC ile tüm birim ağacı değişmiş durumda Age of 2 oynayıpta bu 3 devletten birini seçerseniz Şampiyon-Halberdier-Paladin falan üretemeyeceksiniz. Hoplite, At arabalı savaşçı, Spartalı tipler falan üretilebilecek. 
Erken satışa indirimli olarak başlamış durumda sevenlere eğlenceli zamanlar dilerim.
q59zb6s.jpg
Ara
1. Oyunu dlc olarak 2. Oyuna yamadıkları yetmezmiş gibi şimdi de 1. Oyunun dlc hakkını 2. Oyuna veriyorlar bu durumda 1. Oyunu iade etme hakkımız olmalı
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eminim ki firma 1. oyunun yok olduğunu biliyor ve 2. oyuna monte ederek kaybolup gitmesini engellemek istiyor. Bu DLC benim hoşuma gitti açıkçası çünkü 1. nin oynanışını sevmiyorum şu devletler 2 nin içinde olsa biraz gideri falan diye düşünürken bu geldi. Evet Rome DLC si biraz para tuzağıydı oyunu 1 için değil Roma devleti ile 2 nin içinde oynayabilmek için aldı çoğu insan. Ama bence Victors and Vanquish açık ara daha rezaletti. Ramsey isimli senaryocu elemanın görevlerini üzerinde pekte bir oynama yapmadan millete kaktırdılar. Ayrıca bu seri devam edecek gibi yani ortaçağdan bir süre uzaklaşacağız galiba. Ama ranked maçlara dahil ederlerse neler olur bilmiyorum. Spartalı hoplitlere Yeniçerilerle tüfek falan sıkarız herhalde :smile: 
Yalnız 300 spartalı hikayesini 2 nin kalitesinde oynamak eğlenceli olacağa benziyor.
q59zb6s.jpg
Ara
Pq2S3G1.png
[+] 2 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Denizde yine bir şeyler deniyorlar. Bakalım bu sefer tutacak mı, DLC'de sevilirse belki ana oyuna eklenir ama bence zor.
tTRiYax.png
Ara
Ticari ve Askeri diye 2 çeşit liman yapıyorlarmış mantıklımı evet ama kullanışlı sayılmaz. Aslında ana oyuna eklenseler ranked hariç iyi olur age of 1 resmen öldüğüne göre ırklar boşta kalmasınlar eğlenceli kampanyalar çıkacağına eminim. Birçok tarihi oyunu age 1 altyapısıyla oynamak çok tatsızdı. Kartaca vs. yoldadır bence. Ayrıca özelleştirmenin daha da artacağını düşünüyorum. Pers paladininin savara dönüşmesi gibi yeni hamleler gelebilir.
q59zb6s.jpg
Ara
AoM'daki sistemi alıp biraz değiştirip biraz geliştirmişler. Genel olarak hoş duruyor.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.