Stellaris - Multiplayer Görsel Paylaşım
Oyunda sanki ülkelerin ve daha da önemlisi fallenların büyük bir kısmı, galaksinin sol üst köşesine doğru toplanmış gibi duruyor. Sağ alt kısım ve genel olarak spiralin dışarıda kalan kolları bomboş diye tahmin ediyorum. Başlangıç konumu olarak en bahtsızı Justicar, ondan sonra benim. Oyunda 3 fallen var, 2'si benimle komşu. Soluma herhangi bir outpost inşa etmemde savaş ilanı yiyorum - ki 2-3 kere denedim çünkü başka çarem, genişleyebileceğim alan yok. Öte yandan Aeschyli de outpostlarla sınırını benim başkentimin yanına kadar getirdi.

Obbha Cumhuriyetine saldırdığımda çok seçeneğim olmasına rağmen hiçbiri işime gelmiyordu -muhtemelen vassal yapmakta gelmedi- gezegenlerini alsam faydası yok çünkü adamlar benim yaşayabileceğim gezegenlerde bulunmuyor. Humiliate atıp çıksam anlamı yok. Tributary yapsam ne kadar faydalı olabilirler kestiremedim daha önce yapmadığım için, ben de vassal yapıp ileride onun gücünden ve ordusundan da yararlanarak diğer, tek başıma yenemeyeceğim uygarlıklara karşı şans edinme olasılığını değerlendirdim.

Beni en çok etkileyen oyun-içi eksiklik, fallenlarla etkileşim kısıtlamasıydı. Örneğin Alvathari'ler benim genişlemem durumunda bana savaş açan Yaanari'ler kadar güçlüler ve beni dost (daha doğrusu çocukları olarak) görüyorlar, en azından Yaanari'ler bana savaş açtığında Alvatharilerden yardım isteyebilmeliydim veya Yaanari'lerin suyuna giderek o bölgelere genişleme hakkı elde edebilmeliydim.

Türümüzün ve ideallerimizin devamı için galaksinin yeni bir bölgesine seyahate çıktık, bu bölgede ilk olarak Droidlerimizle faaliyette bulunup bölgenin güvenli olduğunu teyit ettikten sonra kendi insanlarımızın göçüne olanak tanıyacağız.

Bu Konudaki Yorumlar
Stellaris - Multiplayer Görsel Paylaşım - Yazar: Duman - 21-04-2017, 16:00

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.