Stellaris - Multiplayer Görsel Paylaşım
Stellaris de yeni fark ettiğim bir durum var. Oyun başlangıcında şansın etkisi çok fazla. Bu oyunda başladığım konumda ciddi anlamda az sayıda yıldız ile başladım. Öyle ki başlangıç sınırlarımda yanlızca bir yıldız sistemi vardı. Çevrede de bu şekilde az sayıda ve yetersiz kaynaklı yıldız sistemleri vardı. Bu da erken dönemde ciddi anlamda geri kalmana sebep oluyor. Üstteki harida da görebilirsiniz. En sağdaki benim ve benden öte yıldız yok. Çevremde ki yıldızların sayısıda belli. Bir önceki oyunda örneğin sınırlarım çok sıkışık olmasına rağmen kaynak açısından gayet yeterli yıldız sistemleri ile çevriliydim.

Onun dışında yapay zeka @Duman ile birlik olup @Aeschyli 'e savaş açtılar. Tahlihsiz durum ki bende aes ile defansif müttefiktim. En çok zarar görende ben oldum. Ama işin ilginç yanı savaşta sadece donanmamı kaybettim ve bir kaç istasyonumu yok ettiler. Gezegen savunmalarını hep kazandım. Yani bence yapay zekanın benden bir şey talep edememesi gerekiyordu. Ama anlaşma yapılırken bir tane outpostum yıkıldı. Barış sisteminin geliştirilmesi gerekli diye düşünüyorum. Tek başıma anlaşma yapabilmeliyim en azından.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Stellaris - Multiplayer Görsel Paylaşım - Yazar: Justicar - 22-04-2017, 13:44

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.