Cossacks 3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
@Kurt Knispel Yapımcılar oyunu geliştirmeye devam ediyor, tabi geliştirmekten ziyade hatalarını gidermeye çalışmaktalar. İlk çıktığında bayağı problemliydi oyun. Performans sıkıntıları, grafiksel ve oynanışsal hatalar vs. vs. Birkaçını halletmişler, oyun daha stabil hâle gelmiş yine de bazen sıkıntı çıkartabiliyor. Benim laptop biraz eski, bu tür sorunları yaşamam normal fakat genelde de bu tür sıkıntılar var(dı).

Türkçe çevirisi kötü. Hani biraz bakınca "Eh bir iki hata olur normal" diyorsunuz fakat kazıdıkça yeni ve çok basit hatalar çıkıyor. Çeviriyi yapan arkadaşlar galiba çok acele etmişler. Acemice hataları var. Umarım yapımcılar çeviriye çok para vermemişlerdir, o biraz teselli edebilir. 

Oynanış olarak orijinal Cossacks oyunlarına çok bir şey ekleyememiş. Lakin oyun kesinlikle kötü değil. Oynanabilirliği var, güzel ve zevkli. Seriden gelen bir şey... Multiplayer kısma göz atmadım, orada da sıkıntıları vardı fakat ne oldu, bilemiyorum. Oyun daha çok "remake" havasında olmuş. Yapımcıları uzun süredir yoktu piyasada. İflas etmişlerdi. Muhtemelen çekirdek kitlesine "Geri döndük" mesajını vermek, bu arada ne kadar yeni oyuncu toplayabilirse toplamak için yapmışlardır oyunu. Destekleri hâlen devam ediyor dediğim gibi hatalar gideriliy, bunun yanında 2 yeni ülke eklenmiş oyuna. Gelecek için planları neler, bilemiyorum. Oyuncuların ne kadarı hâlâ oyunu oynuyor, onu da bilmiyorum.

Son olarak serinin özüne sadık kalmış, oynanış olarak iyi fakat hataları (bugs) olan bir oyun. 31 lira çok büyük bir fiyat değil indirime girdiğinde alınabilecek bir oyun.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Cossacks 3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Yazar: Doraemon - 08-01-2017, 19:37

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.