Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
(13-12-2019, 15:50)Semavi7 : @Rzenma yok bahsettiğim üretim sekmesinin en altındaki zımbırtılar. Birde elektrik ihtiyacı belli binalar ile mi ortaya çıkıyor yoksa çağ ile mi alakası var?
Aynı şeyden bahsediyoruz üretim sekmesinin en altındaki zımbırtılar şehir projeleri diye adlandırılıyor. İnşa ettiğin districtler veya katıldığın yarışmalar sayesinde bu projelere erişebiliyorsun.
Mesela Entertainment Complex inşa ettiğin şehirde üretim sekmesinin en altında Bread and Circuses projesi ortaya çıkıyor bu projeyi tamamladığında çevredeki şehirlere loyalty baskısı artıyor ve amenity bonus kazanıyorsun. Bahsettiğin proje ya co2 salınımını azaltmak için katıldığın bir yarışmadan yada inşa ettiğin Industrial Zone districtine ait projeler.

Elektrik ihtiyacı diye birşey yok aslında elektrik teknolojisini araştırdıktan sonra bazı binalar elektrik enerjisi tüketerek daha fazla üretim, yiyecek, bilim puanı vs. sağlayabiliyor. Bu binaları aşağıda sıraladım.

Factory
Research Lab
Broadcast Center
Stock Exchange
Food Market
Shopping Mall
Airport
Stadium
Aquatics Center
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Yazar: Rzenma - 13-12-2019, 16:23
RE: Civilization VI - Rehber Talep Konusu - Yazar: Ayro - 17-02-2018, 00:55
Civilization VI - Rehber Arşivi - Yazar: ojela_88 - 30-08-2019, 16:03

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.