Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
(02-06-2020, 07:49)UcanSpagett : Envoy neye göre kazanılır ve nasıl daha hızlı kazanabilirim? (Ülke abilityleri harici)

Envoy kazanımı mekanik olarak turluk influence kazanımına bağlıdır. 100 olduğu zaman envoy gelir bu kazanım oyunun ilk turlarında yoktur çünkü bunun için yönetim biçimini en azından 1 kademe arttırmalısın. 6Wa7S3.jpg
Lakin bu her zaman 100 değildir oyunda ilerledikçe miktarı çok fazla olmasada artar.
FywHAI.jpg
1 ka
deme olanlar oligarşi, klasik cumhuriyet, Otokrasidir. bu yönetimlere geçince pasif olarak turluk +1 kazanırsın bu puanı.
Eğer politik felsefe civicini açarsan oradanda turluk diplomatik influence veren bir diplomatik kart açılacak +2 veriyor (Kültürel ağaçta dahada ilerleyince
ideoji civicinde bu kart +4 oluyor ve tüm şehir devletleriyle geçiş iznin olucak şekilde gelişiyor)
VOXoXz.jpg yönetim biçimini 2. kademeye çıkarırsan yani monarşi teokrasi yada ticaret cumhuriyeyi yönetimlerinden birine geçersen oradanda yine kart kullanmadan +2 turluk influence puanı kazanıyorsun. 3. aşamaya yani demokrasi komünist veya faşiste çıkarırsan bu influence +3 e ve eğer son yönetimlerden: Sinetik teknokrasi, Dijital demokrasi veya Kurumsal liberteryenizm yönetimlerine geçersen yani 4. seviyelerden birine bunlarda pasif olarak turluk +4 influence puanı kazanmanı sağlarlar. bu yollar turluk olarak zaman içerisinde envoy kazanımını belirliyen etkenlerdir. Apadana inşaa edebilirsen her yaptığın wonder sana +2 envoy verir civiclerde envoy kazanmanın yollarından birisidir ilerledikçe envoy kazanırsın Tam emin olmamakla beraber en son civice ulaşırsan oradan oyun sonunda kadar +3 envoy kazanabilirsin emin değilim. Ekstradan oyun başında envoy kazanmanın bir yoluda köylerdir köyler +1 envoy verebilme ihtimaline sahiptir.
ayrıca bu puan dolunca gelen envoy sayısıda değşiiyor yönetim biçimine bağlı tier 1 yönetimde 1 tier 2 de 2 tier 3 te 3 ve tier 4 te 4 envoy kazanıyorsun bu influence barı dolunca.

Biraz uzun oldu kusura bakma resim eklemek istedim daha anlaşılır olsun diye :)

(05-06-2020, 11:49)KingHero6161 : Haritayı fareyi pencere kenarına getirerek nasıl hareket ettirebilirim? Varsayılanda orta tuşa tıklıyorsun ve harita o yöne kayıyor.Age of Empires veya HOI4 deki gibi olmasını istiyorum.

Öyle yapmanın bildiğim bir yolu yok lakin ok tuşlarını kullanarak yada farenin sol tıkıyla bir yere tıklayıp basılı tutarak sürüklererekte daha rahatlayabilirsin. Ama dediğin gibi bir şey oyunun içerisinde bulunmamakta her hangi bir mod da görmedim şuan.
[+] 2 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Yazar: Emre - 05-06-2020, 14:36
RE: Civilization VI - Rehber Talep Konusu - Yazar: Ayro - 17-02-2018, 00:55
Civilization VI - Rehber Arşivi - Yazar: ojela_88 - 30-08-2019, 16:03

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.