Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
(17-06-2020, 21:05)KingHero6161 : Şehrimizin sınırları içersininde ki bonus kaynaklardan faydalanmak için bonus kaynağın olduğu bölmeye bina vs. yapmak gerekiyor mu? Örneğin sulama teknolojisini araştırıyorum ve buğday hasadına izin verir özelliği aktifleşmiş oluyor.Ekstra bir şey yapmama gerek var mı? Bir de şehir sınırları sürekli genişlediği için sınırların içinde ki stratejik kaynaklar gözümden kaçabiliyor.Stratejik kaynakları çıkarmak için builder larla üstlerine gerekli yapıları yapmak gerekiyor.Şehir sınırlarımın içindeki tüm stratejik kaynakları;işlenip işlenmemiş oldukları vs. görebileceğim tek bir menü var mı? 3. sorum başka uygarlıklar benden lüks kaynak istediğinde genelde 30 tur boyunca altın ödemesi yapıyorlar.Lüks kaynak bu ödeme süresi bittikten sonra benim şehirlerime geri dönüyor mu yoksa kalıcı olarak satın alan uygarlığa mı ait oluyor?

Tüm kaynakların üzerine işçilerle birşeyler dikebiliyorsun. Bonus kaynaklar sadece fazladan üretim, yiyecek veya altın verir. Lüks ve stratejik kaynaklar işçiler tarafından birşeyler inşa edildiğinde depolanabilir. Buğday bonus kaynaktır. Üzerine çiftlik kurmak için bir teknoloji araştırmana gerek yok. Orda hasat dediği işçinin buğday kaynağını toplayıp şehre bir anda yüksek miktarda yiyecek gitmesini sağlamasıdır. Fakat böyle yaparsan buğday kaynağı kalıcı olarak yok olur. Örneğin taş kaynağına taş ocağı kurmak için bir teknoloji araştırmana gerek yok ama masonry teknolojisini araştırırsan işçin taş kaynağını toplayabilme yeteneği kazanır ve bu yeteneği kullanırsan bulunduğu şehre yüksek miktarda üretim gider sonra taş kaynağı kalıcı olarak yok olur. Bazı lüks ve stratejik kaynaklar için ise teknoloji araştırmaları gerekli. Mesela üzüm bahçesi kurmak için irrigation yani sulama teknolojisini araştırman gerek.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Yazar: Rzenma - 17-06-2020, 23:45
RE: Civilization VI - Rehber Talep Konusu - Yazar: Ayro - 17-02-2018, 00:55
Civilization VI - Rehber Arşivi - Yazar: ojela_88 - 30-08-2019, 16:03

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.